Donanım ve Elektronik

Realme GT Neo 6 Serisi ile ilgili Sızıntı Bilgiler Aktarıldı!

Realme GT Neo 6, 100W kablolu hızlı şarj desteğine sahip 5.000mAh pil ile gelecek.

Realme GT Neo 6 serisinin bazı özellik ve detayları sızdırıldı. Gelin birlikte bakalım.

Realme GT Neo 6’nın yakında piyasaya sürülmesi beklenmekte. Birkaç gün önce sertifikasyon web sitelerinde bir pro varyantla birlikte görüldü. Sözde GT Neo 6’nın, bu yılın başlarında Çin’de Şubat ayında piyasaya sürülen Realme GT Neo 5’in yerini alması beklentisi bulunuyor. GT Neo 5, bir sekiz çekirdekli Snapdragon 8+ Gen 1 SoC ve iki şarj seçeneği ile kullanıcının beğenisine sunulmuştu. 4.600 mAh pile sahip bir model 240 W kablolu hızlı şarjı desteklemesinin yanı sıra, 5.000 mAh hücreli model 150 W kablolu hızlı şarjı destekleyebiliyordu. Sızıntının kaynağına göre yakında çıkacak olan Realme GT Neo 6 serisinin bazı temel özellikleri artık konuşulmakta.

Realme GT Neo 6 serisinde kullanıcıları neler bekleyecek?

Kaynak Digital Chat Station, Weibo’da Realme GT Neo 6 ve muhtemelen bir Realme GT Neo 6 Pro olması beklenen bir sonraki GT modelinin, muhtemelen henüz duyurulmamış bir Qualcomm tarafından destekleneceğinden bahsedildi. Akıllı telefonun 8 Nesil 3 SoC. Yonga setinin Snapdragon 8 Gen 2 SoC’den önemli ölçüde daha hızlı ve daha gelişmiş olması beklenmekte. Kaynağa göre, iddia edilen işlemcinin, genellikle herhangi bir gürültü, veri kaybı veya çözünürlük düşüşü olmaksızın yüksek kaliteli yakınlaştırılmış görüntüler sunduğu söylenen bir periskop yakınlaştırma lensini desteklemesi ise teknoloji severleri cihaz ile ilgili heyecanlandırıyor.

realme-gt-neo-6

Samsung ve Apple gibi diğer birçok büyük cep telefonu üreticisi, yakınlaştırma özelliğini akıllı telefonlarına çoktan dahil etti veyahut gelecekteki ürünlerine entegre etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Realme GT Neo 6 serisi de yakın zamanda TENAA web sitesinde de  görülmüştü. Temel modelin, listeye göre 16 GB RAM ve 1 TB dahili depolama ile eşleştirilmiş bir MediaTek Dimensity 9200+ SoC taşıması ve 100W kablolu hızlı şarj desteği ile 5.000mAh pil taşıması söz konusu.

Tüm bunların yanı sıra listede, Realme GT Neo 6 Pro’nun 24 GB RAM ve 1 TB dahili depolama ile birleştirilmiş bir Snapdragon 8 Gen 2 SoC tarafından çalıştırılacağı görülmekte. Ayrıca akıllı telefon, 240W kablolu hızlı şarj destekli 4.600mAh batarya ile desteklenebilir. Modeller ayrıca 1,5K çözünürlüğe ve her biri 144 Hz yenileme hızına sahip 6,74 inç OLED panellere sahip olacak şekilde tasarlanmış. Kutudan çıkar çıkmaz, telefonun Android 13 tabanlı Realme UI 4.0’ı başlatması ve üçlü arka kamera sistemlerinin bir parçası olarak 50 megapiksel birincil sensöre sahip olması beklentileri de bulunmakta.

Huawei Nova Y71 Piyasaya Sürüldü!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu