İnternetSosyal Medya

Durum Güncellemeleri Sohbette Gözükecek!

Artık kullanıcılar, durum güncellemelerine sohbet ekranından bakabilecek.

Popüler anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması WhatsApp, diğer sosyal medya platformlarıyla beraber güncelleme getirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın, masaüstü web uygulamasında tam sürüme geçtiği ve çevrim içi oluşunuzu bile gizleyebileceğiniz yeni güvenlik güncellemelerinden sizlere bahsetmiştik.

Tüm platformların birbirine benzemesinden yakınan kullanıcılara, WhatsApp’ın, Instagram’ı andıracak yeni güncellemesinden bahsedelim.

Durum güncellemeleri, sohbet ekranında gözükecek.
Durum güncellemeleri, sohbet ekranında gözükecek.

Artık kullanıcılar, durum güncellemelerine sohbet ekranından bakabilecek.

Instagram’ın ”Story” özelliğinden sonra, 24 saat sonunda kaybolan video ve/veya fotoğraf paylaşımı yapmak oldukça popüler oldu ve sırasıyla tüm platformlar düzenleme getirmeye başladı.

WhatsApp‘ın ”Durum” ismini verdiği benzer özelliğine, bazı yenilikler geliyor. Gelecek yenilik ile, sohbet ekranınızda olan kişilerin güncellediği durumları anında sohbet ekranı üzerinden izleyebileceksiniz. Böylelikle, sohbet ettiğiniz kişinin durumunu hem hızlı izleyebilecek hem de ”Durum” sayfasına geçmeniz gerekmeyecek.

Biliyorsunuz, platformda alıştığımız özelliklerin haricinde, durum güncellemenizi görüntüleyen kişinin saat kaçta görüntülediğini dakikası dakikasına gösteriyor. Aslında bu kullanışlı bir özellik fakat 24 saatlik içerikleri paylaşmak Instagram harici platformlarda pek popüler değil.

Görüntülenen durum güncellemeleri arasına ”reklam” girebilir.

Şirket ayrıca, Instagram storyleri izlerken araya giren sponsorlu reklamlar gibi durum görüntülerken de reklam koyma ihtimallerinin olduğunu belirtti. Neyse ki, WhatsApp’a gelecek güncelleme sonrasında, durumları sohbet ekranında görüp görmeyeceğimize kendimiz karar verebileceğiz.

Şirket son zamanlarda getirdiği çoğu güncellemeyi kullanıcı inisiyatifine bırakıyor. WhatsApp, durum güncellemelerine yapacağı yenilikler ile durum güncelleyen kullanıcıların sayısını arttırmak istiyor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu