İnternetSosyal Medya

TikTok Kitlesini Instagram’a Taşımanın 5 Yolu!

TikTok Kitlesini Instagram'a Nasıl Taşıyacağınızı Bilmiyorsanız Gelin Birlikte Bakalım.

TikTok Kitlesini Instagram’a Taşımanın 5 Yolu! İncelemeye başlayalım.

Hesabınızı TikTok’ta oluşturdunuz ve TikTok profilinizde harika bir hayran kitlesine erişerek artık bir Tiktok fenomeni oldunuz. Diğer bir yandan ise Instagram etkileşiminizi artırmanın bir yolunu bulamıyor ve tüm önerilenleri denediniz ve tükenmiş mi hissediyorsunuz? Markalar, promosyonlar için hem Instagram hem de TikTok’ta sağlam bir takipçi kitlesine sahip “influencer” arıyor.

İlk olarak TikTok’ta bir video oluşturarak işe koyulabilirsiniz ve bu içeriğinizi Instagram hesabınıza yüklemeyi unutmayın. Bununla birlikte, içeriğinizin TikTok’ta görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak için tiktok paylaşımları satın almayı ve içeriğinizin viral olmasını sağlayabilirsiniz. Halihazırda zaten Tiktok platformunda belli bir kitleniz var ve Instagram’ a nasıl taşıyacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda TikTok kitlesini Instagram hesabınıza taşımanın 6 yoluna gelin beraber bakalım.

TikTok Kitlesini Instagram’a Taşımanın 5 Yolu!

Instagram ve TikTok Hesabını Bağlayın

Sizi Instagram’da takip etmek isteyen bir TikTok kitlesi olabilir. Bu nedenle TikTok‘ta Instagram hesabınızı bağladıysanız profil bağlantınızı takipçiniz bulabilir. Biyografinizin yukarısındaki profili düzenle seçeneğine tıklayarak Instagram bağlantınızı Instagram sütununa ekleyebilirsiniz. Ardından, TikTok kitlesinin takip et düğmesini tıklamasını sağlamak için platforma kaliteli içerik üreterek sık sık yüklemeye başlayın. Temel olarak Instagram ve TikTok hesaplarınızı bağladığınızda yeni kitlelerin sizi her iki platformda da keşfetmesine izin vermeye başlamış olacaksınız.

Instagram Hesabınızı TikTok Videolarında Tanıtın

Kitlenizin ilgisini sabit tutmak ve yeni kitlelere ulaşmak için heyecan verici bir konunun TikTok videosunu çekerek başlayın ve videoyu yarıda bırakın, sonunu öğrenmek için kitlenizi Instagram hesabınıza yönlendirin. Örneğin, çiziminizi kaydedin, TikTok’a yükleyin ve kitlenizden bitmiş sonuçlar için Instagram hesabınızı kontrol etmelerini sağlamak adına açıklama kısmına ekleyin. Yani kısaca açıklamak gerekirse, içeriğinizi ikiye bölün ve farklı platformlara yüklenen videolara göz atmalarını isteyerek hedef kitlenizi hesaplar arasında ziyarette bulunmasını sağlayın. Takipçinizi sonucu veya sonu bilmeye teşvik edecek iyi bir içerik yarattığınızdan emin olun.

Tiktok Kitlesini Yönlendirme

Instagram Hesabınızla İlgili TikTok Videoları Oluşturun

TikTok’ta profilinizi zaten oluşturdunuz ve hatırı sayılır bir kitleye sahipseniz ve daha fazlası için yeni platformlar denemek mi istiyorsunuz? Başlamanın en iyi yolu, TikTok kullanıcı adınızla aynı kullanıcı adına sahip bir Instagram hesabı oluşturmak olacaktır. Ardından, TikTok’ta hedef kitleniz için Instagram hesabınız için hedeflerinizi paylaşan bir içerik oluşturun. Bu hedefler, günlük sıradan yaşamınızın daha fazlasını yayınlamaktan, hatalar ve perde arkası yayınlamaya kadar her şey, her konu olabilir. Sadık hayran kitleniz sizi Instagram’da takip edecek, bu yüzden onları eğlendirecek içerikler yapmaya Instagram’da da devam edin. Kitlenizi, hakkınızda daha fazla bilgi edinmek istiyorlarsa sizi Instagram’da takip etmeye teşvik edecek içeriklere odaklanın.

Instagram ve TikTok’unuzu Aynı Şekilde Marka Haline Getirin

İnsanlar sizi komik kullanıcı adınız nedeniyle TikTok’ ta tanıyorsa, ardından aynısını Instagram’ ınız için kullandığınızdan emin olmalısınız. Kitlenizin sizi ve markanızı sosyal medyada veya web sitesinde tanımlayabilmesini sağlamalısınız. Kitleniz tarafından unutulma korkusundan kaçınmak için sizi ifade eden benzersiz yani özgün bir stil yaratmalısınız. Kitlenizin sizin hakkınızdaki kafasını karıştırabilecek her şeyden kaçınmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Sosyal medya platformunuzda yarattığınız stili mükemmelliğe uygun hale getirirken bir gözünüz rakiplerinizin üzerinde olsun. En önemlisi, güvenilirlik kazanmak için yarattığınız stilde tutarlılık oluşturun."Tiktok Kitlesi" ile ilgili adımlar

TikTok Bio’da Instagram’ınızı Öne Çıkarın

Kitlenizin sizi Instagram‘da nasıl bulacağını bilmesini sağlamak için TikTok biyografinizi kullanmayı aklınızda bulundurun. Kitlenizin sizi takip etmesini istediğiniz diğer platformlara da yer elbette ki verebilirsiniz. Kitleniz için ilgili bilgileri içeren bir biyografi oluşturun ve kitlenizin değerli bulacağını düşündüğünüz tüm bağlantıları vurgulamaktan kaçınmayın.

Örneğin, TikTok’ unuza bir içerik yükleyin ve kitlenizden daha fazlasını öğrenmek için biyografinizde Instagram hesabınızı bulmasını isteyin veya başka bir platformu da bu şekilde göz önünde tutabilirsiniz. Birçok marka, potansiyel müşterilerini anında alışveriş sayfasına yönlendirmek için web sitesi bağlantısını Bio’ da öne çıkarır. Aynı mantıkta olduğunu düşünebilirsiniz.

Tüm Bunları Yaptıysanız Şimdi Sıra Kitlenizde!

Fenomen olmayı bir platformda başardıysanız, sağlam bir takipçi kitleniz oluştuğu zaman en azından bir kısmını diğer platforma taşımanın ya da yönlendirmenin yollarını bulmanız gerekir. Yukarıdaki yazımızda, bu platformlardan, TikTok kitlesini Instagram hesabınıza taşımanın beş yolunu bulabilmeniz için bir yol haritası oluşturduk. TikTok kitlesini, Instagram hayranlarına dönüştürmek için bahsettiğimiz bu yollardan bazılarını kullanmak sizin isteğinize kavuşmanız için etkili olabilir.

Kitlenizi kaybetmemek adına yarışmalar düzenleyebilisiniz, hayatınız hakkında kitlenizle anlarınızı paylaşın ve etkileşim kurun. Ya da basit bir yöntem olarak kitlenizle Instagram hikayeleriniz aracılığıyla etkileşim kurmaya özen gösterin. Ayrıca Instagram kitlenize, TikTok hesabınızda bundan sonra hangi içeriği yayınlamanız gerektiğini sorabilirsiniz. Son olarak, TikTok’a yeni bir video yüklediğinizde bunu Instagram hikayenizde yayınlayarak Instagram kitlenize haber vermeyi her zaman unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu