İnternetSosyal Medya

Instagram’ın Kurucusu 5 Yıl Sonra Yeni Bir Uygulamayla Dönüş Yapıyor!

Instagram'ın kurucusu yeni bir uygulama üzerinde çalıştıklarını açıkladılar.

Instagram’ın kurucusu yeni bir uygulama üzerinde çalıştıklarını açıkladı. İşte detaylar.

Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger şirketten ayrıldıktan dört yıldan fazla bir süre sonra yeni bir uygulamayla geri dönüş yapıyor. Bu kez başrolde fotoğraflar değil haber akışları ve makaleler olacak. İkili 2010 yılında kurdukları Instagram’ı 1 milyar dolara Facebook’a satmışlardı.

Instagram’ın kurucusu olan Kevin Systrom ve Mike Krieger’dan Artifact!

Instagram’ın kurucusu olan Kevin Systrom ve Mike Krieger, yapay zeka tarafından desteklenen “kişiselleştirilmiş haber akışı” vaat eden bir uygulama olan Artifact’in lansmanını resmi olarak duyurusunu yaptılar. Bir Instagram gönderisinde Krieger, kendisinin ve Systrom’un uygulamayı başlatmak için bir yıldan uzun süredir “yetenekli bir ekiple çalıştıklarını” aktardı. Krieger “Büyüdükçe yavaş yavaş insanların içeri girmesine izin veriyoruz.” Yazarak uygulamanın kullanıma hazır olduğunu da belirtti.

Uygulamaya katılmak için sunulan bekleme listesi salı günü halka açıldı. Yeni çıkardıkları uygulama Instagram’dan farklı olarak, fotoğraflardan daha çok makalelere odaklanıyor olduğunu belirtmekte fayda var. Lansmanı ilk bildiren Platformer’a göre Artifact, ilgi alanlarına göre içerik önerecek ve arkadaşlarla tartışmaya izin verecek bir uygulama olacak. Bir ana sayfa, büyük medya kuruluşlarından küçük blogculara kadar popüler makaleleri gösterecek ve bir kullanıcının sayfası, tıkladıkları şeye göre daha kişisel hale gelebiliyor olacak.

Kevin Systrom ve Mike Krieger Instagram’ı 2010 yılında birlikte kurdular. İkili Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında Facebook’a satmıştı. Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger Facebook yönetimi ile yaşadıkları sorunlar nedeni ile 2018 yılında şirketten ayrılarak yeni projelere odaklanmak istediklerini açıklamıştı. Meta çatısı altında faaliyet gösteren Instagram’ın değerinin 100 milyar doları aştığı belirtiliyor.

WhatsApp iOS Topluluk Mesajlarında 16.3 için Yeni Özellik Test Ediyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu