Sosyal Medya

WhatsApp iOS Topluluk Mesajlarında 16.3 için Yeni Özellik Test Ediyor!

WhatsApp iOS'ta Topluluk Duyuru Gruplarındaki Mesajlara Tepki Verme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp iOS Topluluk Mesajlarında 16.3 için Yeni Özellik Test Ediyor! WhatsApp iOS’ta Topluluk Duyuru Gruplarındaki Mesajlara Tepki Verme Özelliği Üzerinde Çalışıyor! İşte detaylar…

WhatsApp’ın Topluluk duyuru gruplarındaki mesajlara tepki verme özelliği üzerinde çalıştığı geçtiğimiz gün açıklandı. Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma hizmeti, iOS için WhatsApp’ın en son beta sürümündeki özelliği üzerinde çalışırken tespit edildi. Eğer bu özellik test aşamasını geçip kullanıcılara sunulursa kullanıcılar, Topluluk duyuru gruplarındaki mesajlara emoji kullanarak tepki verme imkanına sahip olacak. Uygulama, kullanıcıların herhangi bir mesajı seçip ardından önceden seçilmiş bir dizi emojiye dokunarak veya uygulama içerisinde bulunan diğer emojileri seçerek bireysel ve grup sohbet mesajlarına tepki halihazırda verme imkanına sahip.

WhatsApp iOS Topluluk Mesajlarında 16.3 için Yeni Özellik Test Ediyor!
WhatsApp iOS Topluluk Mesajlarında 16.3 için Yeni Özellik Test Ediyor!

WhatsApp iOS Topluluk Mesajları Yeni Özelliği!

WABetaInfo tarafından hazırlanan ve yayınlanan bir rapora göre WhatsApp, kullanıcıların tıpkı normal grup sohbetlerinde olduğu gibi Topluluk duyuru gruplarındaki bir mesaja anında tepki vermesini sağlayacak iOS beta sürümü için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WhatsApp’ın, Topluluk duyuru gruplarındaki mesajlara tepki verirken kullanıcıların telefon numaralarını gizlemeye çalıştığına da raporda yer verilmiş.

Bu özelliğin bir sorunu olarak bilinen, kullanıcının telefon numarasını diğer topluluk üyelerine ifşa etme sorunu için özelliğin topluluk kısmı içerisinde ek bir güncelleme üzerinde çalıştığı açıklandı. Bu güncelleme ile birlikte, mesajlaşma servisinin, mesajlara tepki verdiklerinde kullanıcıların numaralarını gizleme özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

WABetaInfo raporla birlikte ayrıca, “Bu sohbet güncellemesi WhatsApp’ta tepkileri görüntülemek ve göndermek için” yazan başlık eşliğinde bir Topluluk duyuru grubu sohbetinin ekran görüntüsünü paylaştı. Bununla birlikte, özelliğin şu anda şirket tarafından geliştirildiğini ve iOS için WhatsApp’ın gelecekteki bir beta güncellemesinde yayınlanabileceğini dipnot olarak düşelim.

TikTok Gelen Kutusunu 2023’te Herkese Açabilecek!” İçeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu