İnternetSosyal Medya

TikTok Gelen Kutusunu 2023’te Herkese Açabilecek!

TikTok gelen kutusunu herkese açma konusunda kararı kullanıcıya bırakacak.

TikTok Gelen Kutusunu 2023’te Herkese Açabilecek! TikTok gelen kutusunu herkese açma konusunda kararı kullanıcıya bırakacak. İşte detaylar.

TikTok platformu kullanım amacı itibarıyla bir video platformu olarak tanımlanmakta. Bununla beraber giderek artan kullanıcı sayısı ve diğer uygulamalarla girilen rekabet ortamı, platformun kendisini diğer sosyal platformlara yaklaştıracak adımlar atmasını gerektirmekte. Bu nedenle TikTok mesaj deneyiminde değişikliğe gitmeye hazırlandığını duyurdu. Kaynağın haberine göre, TikTok’ta kullanıcılar gelen kutularını herkese açma imkanı bulabilecek.

TikTok gelen kutusunu herkese açma konusunda kararı kullanıcıya bırakacak.

TikTok’ un şimdiki versiyonunda mesajlaşma özelliğinin bulunduğunu söylememizde fayda var. Fakat bu özellik şu an için sadece TikTok’ ta birbirlerini takip eden kişilerin kendi aralarında iletişim kurabilmesine izin vermekte. Bu özelliği daha işlevsel hâle getirmek isteyen TikTok yayıncı şirketi , kullanıcılara gelen kutularını herkese açma imkanını sunmak için uygulamayı geliştirme adımları atmaya başlamış.

TikTok Gelen Kutusu Özelliği
TikTok Gelen Kutusu Özelliği

Şirketin bu hamle için hazırlıkların yeni başlamadığını belirtmek gerekir. Çünkü geçtiğimiz yılın kasım ayında küçük bir kullanıcı grubu bu özelliği test etmeye başlatılmıştı. Test süresinin tamamlanmasının ardından söz konusu seçenek genel kullanıma hazır olacağı tahmin ediliyor. TikTok tarafından kullanıcılara gönderilen e-postada da mesajlaşma seçeneklerinin artırılacağının altı çizilmiş.

Ayrıca TikTok gelen kutusunu herkese açma konusunda kararı kullanıcıya bırakacağını da belirtelim. Kullanıcılar diledikleri takdirde sadece takipçileri, ortak takipçilerinin olduğu kişiler veya önerilen arkadaşlarından mesaj almaya başlayacak. Önerilen arkadaşlarının telefon defteri ve Facebook eş zamanlaması üzerinden sunulduğunu da aktaralım.

TikTok mesaj deneyimindeki bu değişiklikle uygulama içindeki video paylaşımını ve buna bağlı olarak video izleme sayılarını artırmaya yönelik böyle bir karar almış.

Instagram Yeni Beğeni Tepkisi Üzerine Geliştirmelere Odaklandı!” İçeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu