Sosyal Medyaİnternet

Instagram Yeni Beğeni Tepkisi Üzerine Geliştirmelere Odaklandı! 2023 İlk Güncelleme de olacak mı?

Instagram Yeni Beğeni Tepkisi Üzerine Geliştirmelere Odaklandı!

Instagram Yeni Beğeni Tepkisi Üzerine Geliştirmelere Odaklandı! 2023 İlk Güncelleme de olacak mı? İşte detaylar.

Sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi, Instagram’ ın yeni bir beğeni güncellemesi üzerinde çalıştığının duyurusunu yaptı. Instagram’ dan sıklıkla sosyal medya ile ilgili analiz ve bilgilerini paylaşan Paluzzi’ nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre yeni beğeni geliştirmesi hala test aşamasında.

Paluzzi, paylaştığı bilgi içerisinde Instagram’ ın yeni beğeni güncellemesi ile ilgili herhangi bir teknik detay paylaşmadı. Fakat yayınladığı paylaşımda yeni beğeni güncellemesinin nasıl göründüğüne dair bir video yazısına ekledi.

Instagram Yeni Beğeni Tepkisi

Instagram yeni beğeni tepkisi üzerinde çalıştığı özelliğin paylaşılan videoya göre, Instagram güncellemesi ile beğeni sembolünü daha çok öne çıkarmaya çalışmakta. Paluzzi de yaptığı Twitter paylaşımında test edilen bu yeni tepkinin beğeni sembolünü daha çok öne çıkardığını söylemekte. Şu an Instagram hesabınıza girip herhangi bir gönderiyi beğendiğiniz zaman mevcut olan beğeni tepkisi, gönderiye çift tıklandığı zaman, fotoğrafın tam ortasında beyaz bir kalp çıkmakta.

Diğer türlü fotoğrafın altında bulunan kalp simgesine dokunulduğu zaman, gönderi üzerinde herhangi bir tepki görünmemekte. Paluzzi’nin paylaşmış olduğu videoya göre, test aşamasındaki yeni beğeni güncellemesi beğeni yapıldığında aşağıdan yukarıya doğru kırmızı bir kalp hareket ediyor. Yani ufak bir animasyon bizleri karşılıyor. Bu yeni sürüm şu an test aşamasında olduğunu belirtilmiş.

Şu an için ne zamanki güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil. Kısa sürede yeni sürüme geçileceği konuşulmakta. Instagram kısa bir süre önce, mağaza sekmesinin kalkacağını da açıklamıştı. Bazı analistlere göre ise daha basit bir kullanım tasarımı ile yeni güncelleme ile o sekme de kullanıma devam edilebilir.

Instagram Mağaza Özelliği 2023 Güncellemesi ile Artık Kalkacak!

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu