İnternetSosyal Medya

Instagram Mağaza Özelliği 2023 Güncellemesi ile Artık Kalkacak!

Instagram Mağaza Özelliği Artık Kullanılmayacak Mı?

Instagram Mağaza Özelliği 2023 Güncellemesi ile Artık Kalkacak!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Şirket, bugün yaptığı açıklamayla önceki yıllarda kullanıma sunduğu “Mağaza” butonuyla ilgili değişiklik yapacağını belirtti. Bununla birlikte uygulamada yer Mağaza butonu artık olmayacağı açıklandı.

Instagram Mağaza Özelliği

Global olarak en çok kullanılan popüler sosyal medya platformu Instagram ardımızda bıraktığımız yıl satın alma deneyimi ile ilgili geliştirmeler yapmıştı. Bu geliştirmeler giriş ve arayüzünde alışveriş sekmesinin eklenmesi olarak karşımıza çıkıyordu.

Bu sayede butik hesaplarından Instagram aracılığıyla alışveriş gerçekleşmesi oranında artış gözlemlenmişti. Instagram yeni güncellemesiyle bu butonu kaldıracağını ama yine de Instagram üzerinden alışveriş yapılmasına devam edileceği açıklandı. Bu sayede kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sunulacağı düşünülüyor.

Instagram Mağaza Özelliği
Instagram Mağaza Özelliği

Instagram açıklamasında “Şubat ayından itibaren platform kullanıcılarının arkadaşları ve ilgi alanlarıyla paylaşımda bulunmalarını ve bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak adına Instagram’ ın navigasyonunu değiştirmeyi planlıyoruz. Uygulama altında bulunan gezinti çubuğunda artık içerik oluşturma kısayolu merkezde ve sağ tarafta bulunacaktır.” diyerek yenilikle ilgili bilgiyi aktardı.

“Instagram Taslaklar Nasıl Silinir? 2022 Güncellemeleri Sonrası Instagram Taslak Silme! ” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu