Sosyal Medya

Facebook Kullanıcı Sayısı 2 Milyara Ulaştı!

Facebook kullanıcı sayısı bu yıl 2 milyar olduğu görüldü.

Facebook kullanıcı sayısı bu yıl 2 milyarı gördü. Bu da her 4 kişiden birinin Facebook hesabı olduğu anlamına geliyor. İşte detaylar.

Bu yılın ilk günlerinden beri Facebook tarafında yaşanan işten çıkarma haberleri sık sık gündeme düşüyordu. Ancak Meta şirketi bu işten çıkarma haberlerinden pek etkilenmemiş görünüyor. Çünkü Facebook kullanıcı sayısı hala artmaya devam ediyor.

Facebook sosyal medya platformu yaklaşık 20 yıldır hayatımızda bulunuyor ve bu kadar uzun süre kullanılmaya devam edilen nadir uygulamalardan bir tanesi dememiz yanlış olmaz. Bu kadar uzun süredir var olmasına rağmen kullanıcı sayısında düşüş değil hala artışlar gözlemlenmekte. Facebook dördüncü çeyrek raporlarını yayınladı ve bu raporda uygulama hakkında önemli bilgiler bulunmakta. Paylaşılan bilgiler arasında ise herkesi şaşkınlığa uğratan Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı 2 milyar kişiye ulaşmış olması. Şaşırtma nedeni ise tam olarak şu” Platformun daha önce 2 milyar kişiye ulaştığı dönem 2017 yılında aylık kullanıcı sayısı olması” diyebiliriz.

Facebook kullanıcı sayısında rekor!
Facebook kullanıcı sayısında rekor!

Facebook Kullanıcı Sayısı 2 Milyara Ulaştı!

Facebook uygulaması günlük 2 milyar kullanıcıya ulaşan ilk Meta uygulaması elbette ki değil. Daha önce de WhatsApp 2 milyar kullanıcıya ulaşmıştı. Ancak Meta şirketinin en önemli reklam gelir kaynağı Facebook olduğu için hala büyümesi şirket için oldukça önemli.

Meta şimdiye kadar 11.000’den fazla personelinin işine son vermiş olsa bir yeniden yapılanma içerisinde olduklarını duyuruyor. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg, 2023 yılının Meta için verimlilik yılı olacağını dile getiriyor. Bununla birlikte Zuckerberg verimliliğe öncelik vereceklerini dile getirirken sözlerine şunları da ekliyor” Performans göstermeyen veya artık çok önemli olmayacak projeleri kesmek konusunda daha proaktif olacağız.”

“Instagram’ın Kurucusu 5 Yıl Sonra Yeni Bir Uygulamayla Dönüş Yapıyor!”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu