Donanım ve Elektronik

Honor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 ile Telefon Üretecek!

Honor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 işlemcili bir telefon hazırladığı duyuruldu.

Honor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 ile Telefon Üretecek! İşte detaylar.

Çin kaynaklı bir habere göre, Honor Snapdragon 6 Gen 1 işlemciye sahip yeni bir telefon hazırlamaya başladı. Bu durum bir anlam taşıyor. Eğer şirket bu bahsedilen telefonu hızlı bir şekilde üretebilirse, bu işlemciye sahip olan ilk cihaz unvanını kazanabilirler.

Honor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 ile Üreteceği ilk Telefon!

Bahsi geçen akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 işlemciye eşlik edecek RAM seçeneklerinin 12 GB’a kadar uzanacağı konuşulmakta. 256 GB depolama alanı ve 6000mAh pile sahip olması da beklenenler arasında. Bunun yanı sıra ekranı ise kavisli OLED ekran olacağı konuşulanlar arasında bulunuyor. Konuşulan bir diğer konu ise Honor’un, Snapdragon 6 Gen 1 işlemcili telefonun testlerinde son aşamaya geldiklerini ve  bu cihazın 2023 Mobil Dünya Kongresi’nden önce tanıtımı  yapılma ihtimali oldukça yüksek olduğunu da belirtmekte fayda var.

Teknolojinin öncü şirketlerinden olan Honor, Magic 5 serisinin tanıtımı ise Barselona’da düzenlenecek olan 2023 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımını yapacağını öncesinde duyurmuştu. Çok beklenen bir diğer akıllı telefonu olan katlanabilir model Magic VS ‘in dünyaya tanıtılması da aynı etkinlikte olacağı biliniyor.

Honor
Honor

En yeni 4nm işlem düğümünde üretilen yonga seti, ana çekirdeği olarak Cortex-A78 CPU’yu kullanıyor. Birincil çekirdek 2,2 GHz’e kadar çıkıyor. SoC’nin grafik performansında %35’lik bir artış ve hesaplama performansında %40’lık bir artış sunduğu iddia edilenler arasında. Referans olarak hangi işlemcinin kullanıldığını bilmiyoruz.

Akıllı telefonun resmi model adını hala bilinmiyor. Mevcut özelliklere bakılırsa, modeli bilinmeyen Honor Qualcomm akıllı telefon oldukça umut verici görünüyor. Muhtemelen ons için iyi bir sıçrama sunan birinci sınıf bir orta sınıf cihaz olarak piyasaya sürülecek. Önümüzdeki günlerde özellikleri hakkında daha fazla şey öğreniyor olmalıyız. Honor, cihazın lansman tarihini çok yakında açıklayabilir.

Vivo X90 Pro Teknik Özellikleri Lansman Öncesinde Sızdırıldı!” 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu