Sosyal Medyaİnternet

Twitter İşten Çıkarmalarında İşgücünün Yaklaşık Yüzde 10’una Yaklaştı!

Twitter işten çıkarmalara hız kesmeden devam ediyor.

Twitter İşten Çıkarmalarında İşgücünün Yaklaşık Yüzde 10’una Yaklaştı! İşte detaylar.

En son işten çıkarmalar ile, Kasım 2022’nin başlarında 3.700 Twitter çalışanının toplu işten çıkarılmasının devamı geliyor. New York Times’ın Pazar günü geç saatlerde paylaştığı rapora göre Twitter, Elon Musk’ın geçen Ekim ayında mikro blog sitesini devralmasından bu yana yaptığı son işten çıkarmalarla iş gücünün en az yaklaşık yüzde 10’unu işten çıkardı.

Twitter işten çıkarmalara hız kesmeden devam ediyor

NYT raporuna göre, cumartesi gecesi işten çıkarmalar, Twitter’ın çeşitli özelliklerinin çevrimiçi kalmasına yardımcı olan makine öğrenimi ve site güvenilirliği üzerinde çalışan ürün yöneticilerini, veri bilimcilerini ve mühendisleri etkilemiş olduğu görülüyor.

Geçen ay Elon Musk’a göre şirketin yaklaşık 2.300 aktif çalışanı bulunmaktaydı. En son işten çıkarmalar, Kasım ayı başlarında Twitter’ın, şirketi 44 milyar dolara satın alan Musk’ın bir maliyet düşürme önlemi olarak yaklaşık 3.700 çalışanını işten çıkarmasıyla yapılan toplu işten çıkarmanın ardından ilk defa geldi.Twitter İşten Çıkarmalarında İşgücünün Yaklaşık Yüzde 10'una Yaklaştı!

Musk, Kasım ayında, reklam verenlerin içerik denetleme konusundaki endişeleri nedeniyle harcamalarını çekmesiyle hizmetin “gelirinde büyük bir düşüş” yaşadığını aktarı. Sonrasında ise Twitter kısa süre önce reklamlardan elde ettiği geliri bazı içerik oluşturucularıyla paylaşmaya başladığı görüldü.

Günün erken saatlerinde The Information, sosyal medya platformunun gelirdeki düşüşü dengelemek amacıyla cumartesi günü düzinelerce çalışanını işten çıkardığını bilgisini paylaştığı görüldü. Şubat ayının başlarında Twitter, şirketin Hindistan’daki 200’den fazla çalışanının yüzde 90’ından fazlasını kovmasının ardından Hindistan’daki üç ofisinden ikisini kapatmıştı. Ekonomik durumları dolayısıyla Twitter işten çıkarmalar ile mali durumlarını korumaya çalışıyor.

Mesajlaşma Uygulamaları Liderlik Yarışında İlk 3 Değişti!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu