Sosyal Medya

Twitter ve Elon Musk’ın Sorunları Bitmiyor 101!

Twitter ve Elon Musk'ın başı yine dertte!

Twitter ve Elon Musk’ın Sorunları Bitmiyor 101! İşe detaylar.

Elon Musk yönetimi altındaki Twitter, bir başka utandırıcı haber ile daha sosyal medyayı çalkalıyor. New York Times gazetesinin yayınlamış olduğu habere göre, sosyal medya platformunun kaynak kodlarının büyük bir kısmı internet ortamına sızdırıldı. Kaynak kodları nedir diyecek olursanız da şu şekilde açıklayabiliriz ” Twitter’ın temel yapısını oluşturan programlama dilleri” olarak özetleyebiliriz.

Bulunan mahkeme belgelerine göre Twitter, Github adlı iş birlikçi programlama ağın yüklemiş olan ihlal edici kodların kaldırılması üzerine telif hakkı ihlali iddiası ile mahkemeye başvurmuş. Kodlar aynı gün içerisinde kaldırılmış olsa da ne kadar süre yayında kaldığı, sızıntının kapsamı ve derinliği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.Twitter bunun üzerine Github’a kodları yükleyen kullanıcının ve kodlara erişip indiren kullanıcıların kimliklerine erişmeyi talep eden hatta emreden bir belge için Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Twitter ve Elon Musk'ın başı yine dertte!

Twitter ve Elon Musk’ın başı yine dertte!

Dünyaca ünlü haber ağı New York Times’ın şirket içerisinde bulunan kaynaklardan elde ettiğini açıkladığı haberine göre , Twitter yönetimi sızıntının son bir yıl içerisinde şirketten kovulan ya da şirket içinde bulunan memnuniyetsiz bir çalışanın yapmış olduğundan şüphe duyduklarını aktarmış. CEO Elon Musk , geçtiğimiz ekim ayında tam olarak 44 milyar dolara satın alıp şirketin yüzde 80’ini işten çıkarmıştı.

Açıklamalarını New York Times gazetesine yapan yöneticiler, çalınan kodların kötü niyetli kişilere yeni sızıntı yöntemleri sunma ihtimaline karşı hatta kullanıcılarının verilerine erişim sağlayabileceğinden endişe duyduklarını dile getirdikleri görülüyor. Bu endişeye sahip olan kişiler sadece yönetim ekibi değil aynı zamanda kullanıcılar da verileri üzerine endişe duymaya başladılar.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu