Donanım ve ElektronikTeknoloji

MWC 2023’te Xiaomi Neler Sunuyor?

MWC 2023'te Xiaomi’nin ulaşım ile ilgili gelişmeleri!

MWC 2023’te Xiaomi Neler Sunuyor? Gelin birlikte bakalım.

MWC 2023’ün hemen öncesinde düzenlediği etkinlikte Xiaomi 13 serisinin küresel tanıtımını yapan, Xiaomi Watch S1 Pro ve Buds 4 Pro gibi yeni ürünleri tanıtan Xiaomi, ulaşım alanında da dikkate değer haberleri kullanıcılarına duyurdu. Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Ultra’yı tanıtan şirket, BMW ile de dijital araba anahtarları için iş birliği yapmakta olduklarını açıkladılar.

MWC 2023 Xiaomi Neler Sunuyor?

MWC 2023 öncesi, Xiaomi’nin çift süspansiyon sistemine sahip ilk scooter’ı olduğu altı çizilen Elektrikli Scooter 4 Ultra, zorlu arazilerde bile yumuşak ve güvenli bir sürüş zevki sunacak. Gelişmiş çift süspansiyon sistemi ile şase yüksekliğinin artırılması sayesinde sürücüler, engebeli yüzeylerde seyahat ederken bile daha iyi görüş ve denge elde edebiliyor olacak. Lastik patlaması riskini azaltmak için Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Ultra, sürücülerin güvenliğini sağlayan ve kullanıcıların sürüş deneyimini geliştiren daha büyük delinmez ve sızmayı engelleyen 10 inç Xiaomi DuraGel lastiklerle donatılmış bir şekilde tasarlanmış halde kullanıcısına sunuluyor olacak.

Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Ultra, ulaşabildiği hız saatte 25 km ve yüzde 25’e kadar eğimli yokuşları kolaylıkla tırmanabilmesini sağlayan dikkat çekici üst düzey özellikleriyle göz dolduruyor. Bir diğer şok edici özelliği ise 940W maksimum dişli motor gücü ve ultra uzun ömürlü bataryası, kullanıcılara endişelenmeden 70 km’ye kadar seyahat etme şansını sunuyor. Yepyeni S+ modu, scooter’ın heyecan verici ve keyifli bir sürüş için şaşırtıcı derecede süratle hızlanmasına izin veriyor.MWC 2023 Xiaomi Neler Sunuyor?

Güçlü olmasının yanı sıra hafif ve korozyona dayanıklı alüminyum gövdeye sahip yeni scooter, 120 kilograma kadar maksimum yükleme kapasitesine sahip olduğu görülüyor. 880cm’lik bir platform boyutu ve 490mm’lik genişletilmiş bir tutuş yeri ile donatılan scooter’ın genel tasarımı, konforlu bir sürüş deneyimi için daha geniş bir ayakta durma alanı ve daha dengeli bir tutuş sağlayacağı şekilde biçimlendirilmiş. Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Ultra ayrıca IP55 dayanıklılık derecesine sahip olduğunu eklemekte fayda var.

Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Ultra yanında BMW iş birliğiyle Xiaomi Digital Car Key tasarımını da üstleniyor olduklarını duyurdu. Apple Digital Car Key teknolojisine benzer şekilde, Xiaomi de Android temelli olarak otomobilleri fiziksel anahtar olmadan açma imkânı sunması planlanıyor. Belirli BMW modelleri 2023’ün ikinci çeyreğinde bu teknolojiden yararlanmaya başlayacağı planlanmakta. Böylelikle Xiaomi telefonun sahip olan BMW kullanıcılarının fiziksel anahtar kullanma zorunluluğu ortadan kalkmış olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu