Bulut BilişimDijital PlatformlarİnternetTeknoloji

Google Fotoğraflar Yeni Görünüme Kavuşuyor!

Teknoloji devi Google’ın, kullanıcılarına birçok alanda hizmet verdiği uygulama bulunuyor. Google Fotoğraflar, kişisel fotoğraf ve videolarınızı depolamanın en iyi yollarından bir tanesi. Google bu alanda, daha yaratıcı paylaşımlar ve yeni sinematik düzenlemeler için büyük bir güncelleme alacak.

Google Memories, uygulama üzerindeki geçmiş fotoğraflardan rastgele seçerek bize anılar sunuyor. Memories özelliğinin içeriği genişletilerek, bizlere yepyeni bir kullanıcı deneyimi sunacak.

Google Fotoğraflar, uygulamada fotoğraf ve video depolamaktan daha fazlasını sunacak.

Google Anılar özelliği, bir süredir fotoğraf ve videolardan kolajlar oluşturarak bize slaytlar sunuyordu. Bu zamana kadar otomatik olan bu özelliğe bazı değişiklikler getirildi. Tüm Android cihaza sahip kullanıcılar, bugünden itibaren güzel bir paylaşım yönetime sahip olacak.

Yeni özellik ile beraber çevrenizdeki kişiler, Google Fotoğraflar aracılığı ile, oluşturulan anı slaytını herhangi bir cihaz üzerinden izleyebilecek. Anılar üzerinde yapılan kapsamlı değişikler ile beraber, birçok özellik sunuluyor.

Google Anılar üzerinde videolar da ön planda tutulacak. Uygulama, depoladığınız videolardan anlamlı gördüğü kesitleri yakalayacak. Şirket Ekim ayında, düzenlemelere enstrümantal müzikler de ekleyebileceğiniz bir çalışma yürütecek.

Uygulama, seçtiğimiz görsellerden kolajlar oluşturabileceğimiz bir kolaj editörü güncellemesi de yapmış. Görsellerden arka plan ekleyerek, yepyeni kolajlar oluşturabilirsiniz.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar, anlara odaklanıyor.

Google, Anılar sekmesinde ”anda kalabileceğimiz” durağan görüntülerde dinamik bir yakınlaştırma efekti de sunuyor. Uygulama üzerinde, ”Sinematik Anılar” kaydedebilmemiz için yeni bir tür oluşturulacak. Böylelikle, fotoğraflarımız sinematik bir görünüme kavuşacak.

Üstelik, istemediğiniz kişilerin veya anların, Anılar’da olmamasını seçebilirsiniz. Depolanan fotoğraflar arasında gezinmek için, ekranın sağına veya soluna dokunabilir, anılar arası geçiş yapmak için ise yukarı veya aşağı kaydırabilirsiniz.

Tüm Google Fotoğraflar kullanıcıları, artık fotoğrafları düzenleme ve çevrenizdekilere paylaşma olanağı sağlayan özelliğe kavuştu. Google One ve Pixel kullanıcıları, portre ışığı ve HDR gibi görsel düzenleme özelliklerine de sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu