İnternet

Microsoft Bing’in günlük kullanıcı sayısı 100 milyonu geçti!

Microsoft Bing’in günlük kullanıcı sayısı 100 milyonu geçti! Yeni sohbet botu etkileşimi arttırmış görünüyor.

Microsoft Bing’in günlük kullanıcı sayısı 100 milyonu geçti! İşte detaylar.

Microsoft’un arama robotu Bing’ in günlük aktif kullanıcı sayısının 100 milyonu geçtiğini şirket tarafından açıklandı. Yapay zekâ ile çalışan sohbet botunun kullanıma sunulmasından bir ay sonra ulaşılan bu başarının duyurusunu şirketin Modern Yaşam, Arama ve Cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Yusuf Mehdi gerçekleştirdi. Açıklamasında Mehdi, arama motoru pazarındaki paylarının küçük olduğu gerçeğinin farkında olduklarını ve bunu unutmak yerine geliştirmeye yoğunlaştıklarının altını çizdi. Ancak ChatGPT deneyiminin Bing’e entegre edilmesiyle hatırı sayılır bir değişimin yaşandığını da belirtmekte fayda var. Mehdi, Microsoft Bing’ in şu anki analizlere göre aktif günlük kullanıcılarının üçte birinin servise yeni katıldığına dikkat çekmek gerektiğini vurguladı.

Microsoft Bing’in günlük kullanıcı sayısı 100 milyon!

Mehdi açıklamasında şu cümleye yer verdi: “Yeni Bing ’in gördüğü ilginin aramanın yeniden icat edilmesinden kaynaklandığı ve Arama + Cevaplar + Sohbet + oluşturmayı bir deneyimde birleştirmenin benzersiz değerinden kaynaklandığı görüşümüzün bir doğrulaması olarak görüyoruz.”

Microsoft Bing

Microsoft kullanıcı sayılarındaki artışın yanı sıra, daha fazla insanın daha çok arama yapmasına ve etkileşimin artmasına dikkatleri çekmeye çalışıyor. Şirket bunun öncelikle Edge internet tarayıcısının kullanım oranının Bing ‘in yapay zekâlı sohbet botunun da etkisiyle artmasından kaynaklandığının farkında olduklarını aktarmakta. Buna ek olarak, Prometheus yapay zekâ modelinin de Bing ‘in sonuç kalitesini iyileştirdiğinin en iyi yanlarından biri olduğundan söz ediyor.

Yenilenen Bing için, şimdiki kullanıcılarının üçte birinin her gün aramalarında yapay zekâlı sohbet botundan faydalandığı belirtildi. Microsoft yeni Bing deneyiminin duyurulmasından bu yana 45 milyondan fazla sohbet gerçekleşmiş olduğunu raporlarında yer verilmiş. Oturum başına üç sohbetin yapıldığı ve tüm sohbet oturumlarının yüzde 15’inde Bing ‘in yeni içerik oluşturmak için kullanıldığı en net sonuçlardan bir diğeri denilebilir. Günlük aktif kullanıcı sayısının sohbet botunun duyurulmasından öncesine kıyasla altı kat arttığına da belirtmekte fayda var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu