Yapay Zeka

Humane, OpenAI İle İşbirliği Yaparak 100 Milyon Dolar Topladı !

Humane, OpenAI İle İşbirliği Yaptı. Eski Apple Çalışanları Tarafından Kurulan Startup 100 Milyon Dolar Topladı.

Humane, OpenAI ile işbirliği yaptı. İşte detaylar.

Eski Apple çalışanları tarafından kurulan bir startup olan Humane, çarşamba günü 100 milyon dolar topladığını ve ilk ürünlerini bu baharda piyasaya süreceğini açıkladı. 2018 yılında Imran Chaudhri ve Bethany Bongiorno tarafından kurulan şirket, şu anda 241 milyon dolar topladı, ancak ne üzerine çalıştıklarını henüz açıklamadılar. Yalnızca “bir yazılım platformu ve tüketici cihazı” olduğunun ön bilgisini paylaştılar.

Humane, OpenAI ile işbirliği yaptı!

Şirket tarafından yayınlanan tanıtım videosu ve patent başvuruları bulunmakta. Bu verilerden elde edilen bilgiler üzerine “Giyilebilir bir cihazın bilgileri gerçek dünyaya yansıtacağını ve kullanıcıların bu bilgileri elleriyle manipüle etmesine izin vereceğini “öne sürülmekte. Humane, kullanıcılar tarafından elleriyle manipüle edilebilecek bilgileri yansıtan giyilebilir bir cihaz üzerinde çalışıyor olma ihtimalinin çok yüksek olduğunun altını çizelim.

Humane, OpenAI ile işbirliği yaptı!

Bu yeni proje hakkında şirket ayrıca, teknolojisini geliştirmek adına şirketin cihazına entegre etmek üzere insan benzeri konuşma metinleri oluşturabilen ChatGPT ve görüntüler oluşturabilen Dall-E gibi AI ürünlerinin yaratıcısı OpenAI ile işbirliği yaptıklarını açıkladı. Şirket, OpenAI’nin kurucusu ve eski bir Humane yatırımcısı olan Sam Altman’ın çarşamba günü finansman turuna katılıp proje hakkında bilgi aldığını da duyurdu. Bunun yanı sıra startup şirket, özellikle yapay zeka için devasa bir bulut bilgi işlem altyapısı kuran Microsoft’un finansman turunda yer aldığını söyledi.

Şirket sözcüsü, Humane’in yazılım hizmetleri platformunu pazara sunmak için Microsoft’un bulutuyla ortak çalışacaklarını açıkladı. Şirketin baş teknoloji sorumlusu Patrick Gates, “Ürünlerimiz, bize ve diğerlerine doğal, eğlenceli ve gerekli hissettiren yapay zeka odaklı deneyimler yaratmamıza izin verecek entegre bir cihaz ve bulut platformu üzerine inşa ediliyor” dedi.

Samsung Galaxy S23 Serisi Fortnite’ta Görüntülendi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu