İnternet

E-Devlet Uygulaması İnternet Kotasından Harcamayacak!

e-Devlet, veya Dijital Türkiye, devletin sunduğu hizmetlerin, vatandaşlara hızlı ve güvenli yollarla sağlandığı, devlet tarafından oluşturulan elektronik bir ortamdır. Söz konusu elektronik ortam, vatandaşa daha iyi hizmet sağlamak amacı ile, yeni uygulamaları ve projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı’nın, eDevlet’e tek tıkla nöbetçi eczanelerin listesini gösteren bir uygulamayı hayata geçirdiğinden bahsetmiştik. Böylelikle, belirttiğiniz konumdaki nöbetçi eczaneleri görebiliyor, haritadan yol tarifi alabiliyorsunuz.

Bunları zaten arama motorları üzerinden tek tıkla yapabiliyoruz diyecek olanlar için, şu an bahsedeceğimiz durumda, eDevlet’e eklenen özellikler daha bir kullanışlı gelecek.

Artık e-Devlet hizmetini kullanmak, internet kotanızdan harcamayacak.

CB Dijital Dönüşüm Ofisi, güzel haberi Twitter’daki resmi hesabından dün paylaştı.

Operatörle yapılan anlaşma ile birlikte artık, e-Devlet mobil uygulamasından yararlanmak, mobil verinizdeki kotadan gitmeyecek.

2008 yılında hayata geçirilen eDevlet uygulamasında an itibariyle, 886 kuruma ait 6.676 dijital hizmet ve toplamda 60 milyon kullanıcı bulunuyor.

eDevlet uygulamasının aman aman bir kota harcayacağı düşünülmese de, internete ulaşamadığımız acil anlarda, vatandaşlık hizmetlerini ücretsiz almak güzel düşünülmüş bir adım oldu.

E-Devlet

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu