İnternet

E-Devlet’e Nöbetçi Eczane Hizmeti!

e-Devlet, veya Dijital Türkiye, devletin sunduğu hizmetlerin, vatandaşlara hızlı ve güvenli yollarla sağlandığı, elektronik bir ortamdır. Sağlık Bakanlığı, vatandaşa bir kolaylık daha sağlamak amacı ile yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Yeni hizmet ile beraber Türkiye genelindeki nöbetçi eczanelerin tümü, e-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.

Türk Eczacılar Birliği (TEB) tarafından bildirilen hizmet, eczanelerin bilgileri il sağlık birliklerince onaylandıktan sonra, “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) – Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti” kullanıma sunuldu.

E-Devlet, Nöbetçi Eczane Sorgulama
E-Devlet, Sorgulama ekranı

e-Devlet internet sayfası üzerinden arama kısmına ”TİTCK – Nöbetçi Eczane Sorgulama” yazarak, tek sayfada tüm nöbetçi ecz. ulaşabilirsiniz. e-Devlet’in mobil uygulamasında bu hizmet ”Yeni Eklenen Hizmetler”bölümünde bulunuyor.

Ayrıca nöbetçi ecz. hizmetini sıkça kullanalar, ”Favori Hizmetlerim” bölümüne ekleme yapabilir ve tek tıkla sayfaya ulaşabilir.

 

Nöbetçi eczanelerin bilgilerini en güncel şekilde tek sayfada görüntüleyebilmek ile beraber, konum bilgilerine de harita üzerinden ulaşabileceksiniz.

Mesai saatleri dışında açık kalan nöbetçi ecz. acil durumlarda vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. e-Devlet yeni hizmetler ile beraber, vatandaşlara daha pratik yollar sunmaya devam ediyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu