İnternet

WhatsApp’ta Tarih Belirterek Mesaj Arayabileceğiz!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Kasım 2020’den beri üzerinde çalıştığı fakat halka açma gibi planı olmadığı bir özellik ile gündeme geldi. iOS sürümü üzerinde keşfedilen yeni özellik, birçok kullanıcı tarafından sevilecek gibi duruyor.

iOS 22.0.19.73 güncellemesi için WhatsApp beta sürümü sürümü yayınlandığı sırada, bir özellik dikkat çekti. Biliyorsunuz, Whats App bu sıralar birçok proje ile gündeme geliyor. Çatı şirketi Meta, Whats App Surveys üzerinden, kullanıcılardan geri bildirim almaya başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde, Twitter’ın da WhatsApp ile iş birliği yaparak, tweet üzerinden direkt mesajlaşma uygulamasında paylaşmaya yarayacak projesinden bahsetmiştik. Uygulamanın şimdi paylaşacağımız özelliği de oldukça heyecan verici ve kullanışlı.

WhatsApp sohbetlerde tarih ile arama yapılabilecek.

Dediğimiz gibi, bu özellik Kasım 2020’den beri söz konusu fakat halka açılacağı konuşulmamıştı hiç. Son yayınlanan sürümde görüldüğü üzere, WhatsApp bu özelliği yine gündemine getirmiş gibi duruyor.

Öncelikle özellik, uzun sürelerce mesajlaşan insanlar ve yıllar öncesinden bir konuşmaya ihtiyaç duyanlar için oldukça kullanışlı duruyor. Çünkü, artık tarih filtreleyerek mesajlara ulaşabileceğiz.

Kullanıcılar, özellik aktif olduğu an, uygulamada bir takvim sembolü görecekler. Bu sembol sayesinde, belirli bir tarihe saniyeler içinde gidebilirsiniz. Diyelim ki, 3 yıl öncesinden bir konuşmayı bulmak veya o tarihte kimle konuştuğunuzu gün yüzüne çıkarmak istiyorsunuz. Uygulamaya girip 13 Eylül 2019’u ayarlıyorsunuz ve karşınıza o güne ait tüm konuşmalar çıkıyor.

WhatsApp tarih
 tarih

Tarih filtresinin, kelime filtreleme özelliği ile benzer çalışacağını düşünüyoruz fakat ikisinin beraber çalışıp çalışmayacağını şu an için bilemiyoruz.

Henüz geliştirme aşamasında olan özelliğin, WhatsApp’ın gelecekte yayınlanacak bir sürüm ile yayınlanacağı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu