İnternetSosyal Medya

WhatsApp Artık Tabletlerde de Kullanılabilecek!

Hatırlarsanız, WhatsApp’ın masaüstü sürümü geçtiğimiz günlerde beta kullanımdan tüm kullanıcılara sunulmuştu. Geliştirilen yeni sürüm sayesinde, artık telefonunuzda çevrim içi olmaya gerek kalmadan WhatsApp‘ı bilgisayardan kullanabilecektiniz. Özellikle çalışan insanlar için çok kullanışlı olduğunu düşündüğüm özellik, Windows Store’da yayınladı.

Şirket, Whats App’ın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olduğunu göz önüne alarak, birçok iyileştirme güncellemesi yayınlıyor. En son, sohbet üzerinden belirli bir tarih belirleyerek mesaj arayabileceğimiz bir çalışması ile gündeme gelmişti. Şirket, tam gaz kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çatı şirketi Meta’nın yayınlayacağı güncelleme ile tabletlerde de resmileşecek.

Peki bu ne demek? Öncelikle bu güncelleme sayesinde, uygulama tüm Android tablet ve iPad’lerde kullanabileceğiz. Zaten kullanmıyor muyduk diyenler için, evet mümkündü fakat resmi yollarla değil.

Uygulamayı tabletinizde kullanmak için, öncellikle güvenli olmayan kaynaklardan indirip kurmanız ve SIM karta sahip bir telefondan onay vermeniz gerekiyordu. Söylediğimiz gibi, bu pek güvenli ve resmi bir yol değil. Zira tabletinize virüs bulaştırma olasılığınız yüksek ve bilgilerinizin çalınma gibi riskleri de var.

WhatsApp Web
Web

Meta, sonunda bu probleme bir çözüm getirdi ve uygulamayı resmi yollardan indirip, tabletinizde kullanabileceğiniz bir güncelleme getiriyor. Uygulamayı bilgisayarda kullanmak için giriş yaparken kullandığımız QR kod mantığı, tabletlerde de geçerli olacak. Artık Whats App’ı, QR kod ile istediğiniz cihazdan kullanabileceksiniz. 

Sesli ve görüntülü arama gibi tüm özellikler, tablet sürümde de olacak. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu