Dijital PlatformlarDonanım ve ElektronikEğlenceYeni Teknolojiler

Xbox Konsollara Apple Music Geldi!

Microsoft'un yaratıcısı olduğu Xbox'ın tüm konsollarına beklenen uygulama sonunda geldi.

Hatırlarsanız, Apple Music geçen yıl PlayStation 5’te piyasaya sürülmüştü. Popüler AppleMusic uygulaması, Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One için de Microsoft Store’da tüm kullanıcılara sunuldu.

Türkiye’de de oldukça büyük bir kitleye ulaşan AppleMusic uygulaması, PS 5’e uygulama olarak gelmesinden sonra, Xbox konusunda soru işaretlerine sebep oldu. Microsoft’un yaratıcısı olduğu Xbox’ın tüm konsollarına beklenen uygulama sonunda geldi.

Microsoft 12 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikte, Apple ile olan anlaşmalarından bahsetmişti. Dolayısıyla Apple’ı Microsoft ile daha çok göreceğiz.

Apple Music
Apple Music

Peki Apple Music uygulaması, oyun konsollarında ne işe yarayacak?

AppleMusic uygulaması sayesinde, oyun oynarken müzik dinleyebileceksiniz. Tabii oyun müziği arkada çaldığı için, bazı kullanıcılar müziği gereksiz bulabilir. Fakat oyun oynarken kendi müzik listesinin çalmasını isteyenlerin sayısı oldukça fazlaydı.

Microsoft, Xbox ve oyun konsolları ile beraber hem oyun sektöründe hem de bilişim sektörlerinde ülkemizde öncü olmaya devam ediyor. PlayStation 5’ten sonra, AppleMusic uygulamasının Xbox’a gelmemesi kaçınılmazdı fakat aradan bir sene geçmiş oldu.

Microsoft Store, AppleMusic için “Daha önce hiç olmadığı şekilde müziği deneyimleyin. AppleMusic sizi sevdiğiniz şarkılara, albümlere ve sanatçılara yakınlaştırır. Milyonlarca şarkıya ve tüm müzik arşivinize sınırsız erişim elde edin. Tümü tamamen reklamsız ve bütün aygıtlarınızda kullanılabilir. Bugün bir ay ücretsiz deneyin.” açıklamasını yaptı.

Apple Music, 100 milyondan fazla parçaya ev sahipliği yapıyor.

Apple’ın müzik servisi AppleMusic, rakibi görülen Spotify’ı şu an için geçmiş gibi gözüküyor. Hali hazırda Spotify, yaklaşık 85 milyon şarkıya ev sahipliği yapıyor. AppleMusic ilk çıktığında 30 milyonluk bir şarkı kitaplığı ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra bu sayı, önce 75 milyona en son da 100 milyona çıkarak Türkiye gündemine oturdu.

Öğrenci Aboneliği Bireysel Abonelik Aile Aboneliği
Apple Music 9,99 TL 19,99 TL 29,99 TL

AppleMusic uygulamasının aktif kullanıcı sayısını bilmesek de, denemek isteyenler için ilk 1 ay ücretsiz müzik deneyimi sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu