Yapay ZekaTeknoloji

Microsoft Designer: Tasarımcılara Yönelik Yeni Yapay Zekâ Modeli!

Yazılım devi Microsoft, sunum, poster, kartpostal, davetiye, grafik gibi tasarımlar oluşturabileceğiniz Designer'ı resmen duyurdu.

Microsoft Surface 2022 etkinliği 12 Ekim 2022 itibarıyla gerçekleştirdi. Teknoloji devi şirket, etkinlikte “Surface Laptop 5, Surface Pro 9 ve Surface Studio 2 Plus” ürünlerini tanıttı. Tabii ki Microsoft, etkinlikte yalnızca donanım tanıtmadı. Tüm ürünlere ek yeni yazılımlar da tanıtıldı.

Yazılım devi, Microsoft Designer’ı resmen duyurdu.

Etkinlik yalnızca tanıtılan yeni yazılımlarla değil, Apple ile ortaklıktan doğan geleceğe yönelik planlarla da gündeme geldi. Hatırlarsanız, Microsoft’un Apple ile iş ortaklığından doğan yeni entegrasyonunu duyurmuştuk. Heyecanlandıran yeni entegrasyonlar arasında, DALL·E 2 ile olan yeni bir uygulama bulunuyor.

Microsoft Desinger, sosyal medya içerik gönderilerine, davetiye veya belgelerinize sanat eklemek için oldukça popüler olan görsel-metin endeksli DALL·E 2 entegrasyonuna sahip.

Bildiğiniz üzere DALL·E 2, geçtiğimiz günlerde halka ücretsiz bir şekilde arz edilmişti. Hayal gücünüzden kopan her metni, görsele çevirmeyi başarılı bir şekilde gerçekleştiren servis, Microsoft ile entegre çalışacak. İleriki zamanlarda DALL·E desteğinin, Bing ve Edge için de getirilmesi planlanıyor. Böylelikle, kelimeleri yalnızca aramak için değil, sanat oluşturmak için de kullanacağız.

Microsoft Designer
Microsoft Designer

DALL·E 2 ile günde 2 milyondan fazla görsel oluşturuluyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında, DALL·E oluşturucu firması OpenAI, sanatçılar, yönetmenler, mimarlar ve yazarlar dahil olmak üzere 1,5 milyondan fazla kullanıcının, DALL·E 2 ile günde 2 milyondan fazla görsel oluşturduğunu söyledi.

Metin-görsel endeksli yapay zekâ teknolojisini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen Microsoft, sunum, poster, kartpostal, davetiye, grafik gibi tasarımlar oluşturabilen ve sosyal medya dahil olmak üzere çeşitli kanallarda paylaşılabilen Canva benzeri bir web uygulaması olan Designer‘ı piyasaya sürdü.

Designer hakkında daha öncesinde birkaç söylenti dolanıyordu. Uygulamanın, daha fazla özel ve kişiselleştirilebilir görseller oluşturmak için DALL·E 2 desteği aldığı resmen ortaya çıkmış oldu. Designer’da, Instagram gönderi ve hikayeler, LinkedIn gönderileri gibi popüler paylaşımların birebir boyutları ile şablonlar bulunacak. 

Uygulamanın, hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu