Bulut BilişimBilgi TeknolojileriTeknoloji

Windows 11 Fotoğraflar’a iCloud Desteği Geliyor!

Yeni özellik ile iPhone kullanıcıları için fotoğraf aktarma derdi bitecek gibi duruyor. 

Microsoft, Windows 11’i 5 Ekim 2021 yılında piyasaya sürmesinden bu yana, ilk büyük ve önemli güncellemesini aldı. Hatırlarsanız Windows 11’e aşamalı olarak gelecek ve halihazırda kullanıcılara sunulan hizmetlerden bahsetmiştik.

Windows 11’in yeni 2022 güncellemesi, kullanıcı deneyimi iyileştiren ve birçok kolaylık sunan yeniliklerden oluşuyor. Şimdi bahsedeceğim durum da, Windows kullanan Apple sahiplerini bir hayli sevindirecek.

iCloud'u içeren, güncellenmiş Fotoğraflar uygulaması.
 içeren, güncellenmiş Fotoğraflar uygulaması.

Windows üzerinden, iPhone’da bulunan iCloud fotoğraf arşivine ulaşabileceksiniz.

Microsoft sevindiren haberi paylaştı ve Windows 11’i, Fotoğraflar uygulamasında doğrudan iPhone’daki fotoğrafları görüntüleme seçeneği ile güncelledi. Artık tarayıcıya ihtiyaç duymadan, Microsoft mağazasından “i Cloud” uygulamasını indirerek fotoğraf arşivinize ulaşabileceksiniz.

Bazı iPhone kullanıcıları, Windows tabanlı bir bilgisayardan i Cloud’a ulaşmak konusunda oldukça şikayetçiydi. Bu sebep ile iPhone kullananlar, Mac bilgisayarlara yönelmek zorunda kalabiliyordu. Teknoloji devleri için, en popüler akıllı telefon ve en popüler işletim sisteminin arasında bir köprü kurmak, akıllıca bir hamle oldu.

Şu an Windows 10 ve 11’de bulunan fotoğraflar uygulaması, OneDrive üzerindeki dosyaları görüp yönetebilmek için yeniden düzenlenmişti. Microsoft, aynı hizmeti Apple kullanıcıları için de yapmış oldu. i Cloud’a yedeklenen tüm fotoğraflar, Windows tabanlı bilgisayarlarda kolayca erişilebilecek.

Yedekleme yapmayan kullanıcılar da unutulmadı.

Windows Store üzerinden iCloud’u indirdikten sonra giriş yaparak tüm fotoğrafları klasörler halinde bulabileceksiniz. Böylelikle, cihaz ile bilgisayar arasında bağlantı sağlayıp, sürükle bırak ile cihazlar arası transfer sağlayabileceksiniz.

İki teknoloji devi Microsoft ve Apple, sıkı bir iş birliği içerisine girdi ve son dönemde oluşturacakları projeler oldukça konuşuluyor. Windows’a iCloud desteği özelliği, şu an için yalnızca Windows Insider katılımcılarına sunulmuş olsa da, büyük haber oldukça olumlu geri dönüşler aldı.

Özellik, tüm kullanıcılara Kasım ayında ulaşmaya başlayacak. IPhone kullanıcıları için fotoğraf aktarma derdi bitecek gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu