Donanım ve ElektronikBilgi TeknolojileriTeknoloji

Microsoft Yeni Teknoloji Harikası Ürünlerini Tanıttı!

Microsoft, 12 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikte “Surface Laptop 5, Surface Pro 9 ve Surface Studio 2 Plus” ürünlerini tanıttı.

Microsoft Surface 2022 etkinliği 12 Ekim 2022 itibarıyla gerçekleştirdi. Teknoloji devi şirket, etkinlikte “Surface Laptop 5, Surface Pro 9 ve Surface Studio 2 Plus” ürünlerini tanıttı. Tabii ki Microsoft, etkinlikte yalnızca donanım tanıtmadı. Tüm ürünlere ek yeni yazılımlar da tanıtıldı.

Teknoloji devleri, ortalama her yıl sonu gerçekleştirdikleri etkinlikler ile gündem yaratıyor. Teknolojini gelişimine en yakında şahit olduğumuz etkinlikler, beraberinde birçok teknoloji harikası ürünü piyasaya sürüyor.

Etkinlik yalnızca tanıtılan yeni yazılımlar ve donanımlarla değil, Apple ile ortaklıktan doğan geleceğe yönelik planlarla da gündeme geldi. Hatırlarsanız, Microsoft’un Apple ile iş ortaklığından doğan yeni entegrasyonunu duyurmuştuk. Heyecanlandıran yeni entegrasyonlar arasında, DALL·E 2 ile olan Designer da bulunuyor.

Şimdi çok ses getiren donanımlara bir bakalım.

Microsoft Surface Pro 9
 Surface Pro 9

Yeni dizüstü teknolojileri: Microsoft Surface Pro 9 ve Surface Laptop 5

Microsoft’un dizüstü bilgisayar teknolojileri arasına katılan yeni Surface Pro 9 ve Laptop 5, farklı deneyimler tercih eden kullanıcılar için heyecanlandıran iki model oldu.

Surface Pro 9 bir tablet işlevi görürken, Laptop 5 ise ekranı klavyeden ayrılamayan standart ince kasalı bilgisayar görünümüne ve işlevine sahip. Üstelik, yeni dizüstü teknolojileri oldukça şık duruyor.

Surface Pro 9, Intel 12. nesil işlemciye, 13 inç ekrana ve 5G bağlantı desteğine ev sahipliği yapıyor. 19 saat batarya ömrü ile klavyeden ayrılarak bir tablet gibi uzun süreler verimli kullanılabiliyor.

Surface Laptop 5, Intel 12. nesil işlemciyle ve 13,5 ve 15 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu ile bizi karşılıyor. Ekranların tamamında dokunmatik kontrol bulunuyor ve 17 saat verimli kullanım sunuyor.

Her iki model de 1000 $’dan başlayan fiyatlar ile satışa çıkacak.

Microsoft Surface Laptop 5
Surface Laptop 5

Yeni masaüstü teknolojisi: Microsoft Surface Studio 2 Plus

Teknoloji devi, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü masaüstü Surface Studio bilgisayarının geliştirilen modeli Surface Studio 2+ ile karşımıza çıktı.

Surface Studio 2+ all-in-one masaüstü bilgisayar, 28 inç ekrana ve Intel Core H-35 işlemci ile geldi. En son 2018 yılında karşımıza çıkan masaüstü Surface, 3499 $‘lık bir fiyat etiketine sahipti. Microsoft, yepyeni Surface masaüstü bilgisayarının fiyatını 4299 $ olarak belirledi. Maalesef donanımı ve tasarımı ile çok sevindirse de, kullanıcılarını fiyat etiketi ile üzdü.

Ürünü dijital kalem ile almayı tercih edenler için, fiyat 4499 $‘a çıkıyor.

Microsoft Surface Studio 2 Plus
Surface Studio 2 Plus

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu