Sosyal Medyaİnternet

Twitter “Bahsedememe” Özelliğini Sunuyor!

Twitter, size kimlerin "Mention" atabileceğini seçmenize olanak tanıyor.

280 karakterli tweet’ler atabildiğiniz Twitter, hız kesmeden yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Popüler sosyal medya platformu, kullanıcıların diğer platformlara oranla daha samimi bulması sebebi ile çok seviliyor.

Son dönemde uygulama, Elon Musk ile anlaşmazlıklarından doğan haberlerle beraber oldukça gündeme geldi. Dolayısıyla kullanıcı sayısında epey bir artış oldu. Sosyal medya kullanıcılarının en büyük problemi ise; siber zorbalıktı. Hesap gizleme sayısı, diğer platformlara oranla uygulamada daha düşük. Bu sebeple diğer kullanıcılara daha kolay ve hızlı ulaşabiliyoruz.

Twitter, size kimlerin “Mention” atabileceğini seçmenize olanak tanıyor.

Uygulama, hesabınızın güvenliği için kullanıcıların sizden bahsetmesini engellemenize veya bahsetmeleri yalnızca uygulamada takip ettiğiniz kişiler ile sınırlandırmanıza olanak tanıyan yeni bir hesap seçeneği geliştirdi.

Uygulamanın yakın zamanda piyasaya sürdüğü “Unmention” seçeneği, artık bulunmak veya bildirim almak istemediğiniz konuşmalardan kendinizi çıkarmaya yarıyordu. Artık bu iki seçenekle beraber, kendinizi istemediğiniz bir sohbetin ortasında bulmayacaksınız.

Özellik, ayarlar sekmesine eklenecek “bahsetmeler” bölümünde yer alacak.

Twitter "Diğerlerinin senden bahsetmesine izin ver" seçeneği.
“Diğerlerinin senden bahsetmesine izin ver” seçeneği.

Yeni özellikten, Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan görsel sayesinde haberimiz oldu. Görselde görüldüğü gibi Twitter’ın denediği yeni özellik, diğer kullanıcıların tweet’lerinize nasıl etkileşimde bulunacağı konusunda size danışacak. Özellik karşımıza, en üstte bulunan “Diğerlerinin senden bahsetmesine izin ver” seçeneği ile çıkacak.

Üstelik bu özellik, o kadar da kısıtlayıcı değil. Sunulan seçenekler ile beraber, bahsetmeleri isterseniz herkese isterseniz yalnızca takip ettiğiniz kişilerin dışına kapatabilirsiniz. Yani profiliniz yine herkese açık olur ama karşılıklı takip etmediğiniz kimse sizden bahsedemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu