Donanım ve Elektronik

Huawei Mate 70 Ekim Ayında Tanıtılacak!

Akıllı teknoloji üreticisi Huawei, Mate 70 serisi üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Ortaya atılan bir iddiaya göre bu yıl Kirin işlemcili Mate 70 ile tanışmış olacağız. İşte detaylar!

Teknoloji devleri SAMSUNG ve Apple’a karşı rakip olmaya devam eden Huawei, ABD merkezli ambargoların sonucunda batı ülkelerinde popülerliğini kaybetmiş olduğunu söyleyebiliriz. Yaşananlara rağmen şirket Çin’de üst seviye akıllı telefonları ile dikkat çekmeye devam ediyor. İddialara göre bu yıl gelmesi planlanan serisinde yeni nesil Kirin yonga seti bulunacak.

Huawei Mate 70 serisi 5nm sürecinde üretilen Kirin ile mi gelecek?

Şirketin üzerinde çalıştığı P70 serisi, ortaya çıkan iddialara göre bir kez daha ertelendi. Cihazın tam kalbinde Kirin 9010 işlemcisi olması beklenen P70 serisi, muhtemelen Kirin 9000S’e benzer bir performans ortaya koyacak diyebiliriz. Son çıkan iddiaya göre cihaz 5nm sürecinde üretilecek Kirin yonga setinden güç alacak. Şirket bir diğer iddiaya göre cihazı ekim ayında duyuracak.

huawei-mate-70

Mate 70 serisinin SMIC’nin 5nm sürecinde üretilen yeni bir Kirin yonga setini kalbinde bulunduracak. Böylece Mate 70, önceki nesil Huawei telefonlarından daha güçlü olacak ve daha az güç tüketecek. Ek olarak şirketin açıklamalarına göre Mate 70 serisinin Mate 60 serisinden daha çok satmasını beklentisi bulunuyor. Bunun sonucunda şirket Mate 70 serisinin üretim kapasitesini arttırması bekleniyor.

Tesla Powerwall 3 ile İlgili Detaylar Paylaşıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu