Teknoloji

Tesla Powerwall 3 ile İlgili Detaylar Paylaşıldı!

Tesla, yeni nesil ev enerji depolama sistemi Powerwall 3 ile ilgili detaylar paylaşıldı. Peki neler beklemeliyiz?

Teknoloji şirketi Tesla, yeni nesil ev enerji depolama sistemi Powerwall 3 hakkında teknoloji severlere daha fazla bilgi paylaştı. Powerwall 3 henüz resmi olarak duyurulmadı. Ancak ABD’de bazı evlere kurulmaya başlandı. İşte detaylar!

Tesla Powerwall 3

Tesla teknoloji şirketinin yeni teknolojisi Powerwall 3, 11,5 KW sürekli güç çıkışıyla selefinden %130 daha yüksek güç sağlayabiliyor. Ek olarak güneş panelleri için entegre inverter da barındırıyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Elon Musk’ın yaptığı açıklamalara göre Powerwall 3, 30 kW gibi çok yüksek maksimum güç çıkışı sunabilme potansiyeline sahip.

tesla-powerwall-3

Selefi Powerwall 2 ile benzer şekilde tek bir ünite 13,5 kWh batarya kapasitesine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak daha fazla enerji kapasitesine sahip olmak isteyen kullanıcıları düşünülerek geliştirme yapılmış ve Powerball 3 üniteleri birleştirebilme imkanı sunuyor. Şirket bunun için inverter içermeyen daha ucuz Powerball 3 üniteleri üzerinde çalıştığını aktarmakta. Bu sayede çok yüksek güç çıkışına ihtiyaç duymayan kullanıcılar, yüksek depolama kapasitesine erişebilme şansını elde ediyorlar.

Invertersiz batarya genişletme ünitesi, 9300 dolar olan tam Powerball 3 ünitesinden 1000 dolar daha ucuz olacak. Teknoloji şirketi, Powerwall 3’ün Megapack gibi lityum demir fosfat pil hücrelerini kullandığını dip not olarak ekliyor.

iQOO Z9 Turbo, Geekbench’te Listelendi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu