Dijital Platformlar

Netflix ve HBO Max 2023 ‘te Altın Küre Yarışında!

Netflix ve HBO Max, Altın Küre Adaylıklarında Öne Çıktı!

Netflix ve HBO Max 2023 ‘te Altın Küre Yarışında! Hollywood Yabancı Basın Derneği 2023 Altın Küre Töreni için adaylarını açıkladı. Netflix ve HBO Max, yayıncılar arasında en iyi gösterim rakamlarına ulaşarak listenin üst sıralarında yapımlarıyla yerlerini aldılar. İşte detaylar…

Netflix ve HBO Max, Altın Küre Adaylıklarında Öne Çıktı!

Netflix‘in Dizisi olan The Crown ile Altın Küre’de dört adaylık aldı. Bunlar: En İyi Drama Dizisi, En İyi Televizyon Kadın Oyuncu- Drama Dizisi (Imelda Staunton), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu-Televizyon Dizisi(Elizabeth Debicki) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu-Televizyon Dizisi (Jonathan Pryce), dallarında adaylar sunuldu. Ayrıca Monster: The Jeffrey Dahmer Story  En İyi Sınırlı Dizi-Antoloji Dizisi veya Televizyon Filmi olmak üzere dört ödül aldı ve Evan Peters, Niecy Nash ve Richard Jenkins için oyunculuk adaylıkları aldı.

The White Lotus, HBO Max’in en iyi dizisi oldu ve dört adaylık aldı. Yayın hayatının devleri olan bu iki dijital platform arasındaki rekabet her geçen gün ciddileşiyor. Ve rekabet beraberinde sinemaları aratmayan bir seyir zevki sunacak işleri izleyebilmemize ortam hazırlıyor.

2023 Altın Küre ödüllerinde hem HBO Max hem de Neflix 14’er adaylık aldı. Geçen yıl Netflix’ in toplam 17 adaylığı bulunmaktaydı, yayıncılar arasında en fazla Altın Küre adaylığına sahip olmuştu. HBO ve HBO Max ise geçtiğimiz yıl TV kategorisinde 10 adaylık kazanabilmişti. Bitirmemize sayılı günler kalan yılın başlarında Hulu dizileriyle 58 Emmy adaylığı kazanmıştı. Ancak Altın Küre 2023 için sadece dört dalda adaylık kazanabildi.

Dijital Platformların arasındaki rekabet bize seyir keyfi sunmakta. Bu nedenle sonuçları ne olursa olsun kazananın aslında kazanamayanlar üzerinde daha iyi işler yapılmalı motivasyonu bizim için daha heyecan verici oluyor. Bakalım sonuçlar nasıl olacak!

Spotify Müzik Keyfinizi Arttıracak 5 İpucu!

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu