İnternetDijital Platformlar

Spotify Müzik Keyfinizi Arttıracak 5 İpucu!

Spotify müzik keyfinizi arttıracak 5 spotify değişikliği!

Spotify müzik keyfinizi arttıracak 5 Spotify değişikliği! Bu değişiklikler ile daha farklı bir deneyim elde edeceksiniz. Gelin yakından bakalım.

Spotify, dünya çapında çok çeşitli müzik sanatçılarının yanı sıra çok çeşitli sesli ve görüntülü Podcast’ lerin keyfini çıkaran 456 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Spotify mobil uygulamasında yalnızca müzik veya Podcast dinlediyseniz ve ayarları hiç değiştirmediyseniz, dinleme deneyiminizi iyileştirebilecek özellikleri kaçırıyorsunuz demektir. Bu özellikleri uyguladıktan sonra daha kaliteli bir deneyime ulaşacaksınız.

Spotify müzik keyfinizi arttırmak üzere, özel oturum açmakla başlayalım!

Spotify, kullanıcıların dinlediklerine göre önerilerde bulunur. Edis’i dinlemek istiyorsanız, “Yalan” şarkısına ve sonrasına otomatik geçişi yapmak istemeniz gayet doğal ancak farklı şarkı akışlarına örneğin Fatih Ürek’ten “Hadi Hadi” şarkısına geçmeniz sizin için iyi bir geçiş önerisi değildir. Bunu değiştirmeniz için Spotify’ı açın, dişli çark simgesine ve Gizlilik ve Sosyal‘e dokunun. Özel oturum en iyi seçenek olacaktır. Artık istenmeyen önerilerden korkmadan dinleyebileceksiniz.

Ses kalite ayarlarınızı kontrol edin

Spotify müzik keyfinizi daha verimli hale getirebileceğiniz bir diğer bilinmeyen ise, Spotify uygulaması ayrıca temel ses düzeyinizi, ses kalitenizi ayarlamanıza ve hatta bir Ekolayzer’ a erişmenize olanak tanıyor olması. Bu ayarları değiştirmek, ses kalitenizi her durumda iyileştirebilir. Ayarlardan ses kalitesi ayarlarını seçin ve sonrasında istediğiniz şekilde düzenleyin.

Spotify Müzik Keyfi Verimliliğinizi Arttırın!
Spotify Müzik Keyfi Verimliliğinizi Arttırın!

Benzer şarkılar için Otomatik oynatmayı yönetin

Dinlediğiniz albüm veya çalma listesi sona ererse, otomatik oynatma sona eren albüm veya çalma listesine benzer şarkıları çalmaya devam eder. Bu özellik otomatik olarak açılır, ancak kapatmak veya tekrar açmak istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz. Spotify uygulamasını açın, dişli çark simgesine dokunun, oynat‘a dokunun ve Otomatik Kullan seçeneğine tıklayın . Otomatik oynatma altında bu cihazda ve Yanında anahtar bulunan diğer cihazlarda seçeneklerini göreceksiniz.

Anahtarlar etkinleştirildiyse, The Weekend albümünüz bittikten sonra Drake veya Travis Scott’ı duymaya başlayabilirsiniz. Anahtarlar devre dışıysa, albüm bittiğinde müzik duracaktır. Otomatik oynatma, ister bir albümü veya çalma listesini karıştırın, ister doğrudan oynatabileceğiniz şekilde çalışmaktadır. Albümler veya çalma listeleri için Spotify’ın tekrarlama özelliğini kullanırsanız bu özellik çalışmayacaktır.

Çevrimdışı modu açın

Mobil’den internet paketiniz bitiyorsa veya yalnızca indirdiklerinizi dinlemek istiyorsanız çevrimdışı mod  sizin için çok kullanışlı olabilir. Çevrimdışı modu etkinleştirmek istiyorsanız, Spotify uygulamasını açın, dişli simgesine dokunun, Oynat’ a dokunun ve Çevrimdışı‘ nın yanındaki anahtara dokunun. Etkinleştirildiğinde, premium üye iseniz indirilen şarkıları ve Podcast’ leri dinleyebilirsiniz. Ücretsiz sürüm kullanıcılarından biri iseniz bu şekilde  indirilen Podcast’leri dinleyebilirsiniz. Bu şekilde Spotify müzik keyfiniz internet paketiniz olmadığı zamanlarda devam edecektir.

Bir sanatçının radyo sayfasını bulun

Bir sanatçının radyo çalma listesini bulmanın Spotify sayfasında arama yapmaktan daha kolay bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Bir sanatçının profilini veya albümünü açın, Takip Et düğmesinin yanındaki üç nokta ayarları düğmesine dokunun. Bir sonraki sayfada Radyoya git‘e dokunun, bu adımların sonunda, o sanatçının radyo çalma listesine yönlendirileceksiniz. Ve sevdiğiniz sanatçının dinlediklerine siz de hakim olabileceksiniz ya da yeni keşifler yapabileceksiniz.

Whatsapp’tan yenilik: 5 bin kişilik gruplar !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu