Dijital Platformlarİnternet

Whatsapp’tan yenilik: 5 bin kişilik gruplar !

Whatsapp'tan yenilik, beraberinde gelecekler!

Whatsapp’tan yenilik, yeni özellik yolda. Popüler iletişim ve mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan Whatsapp, yeni özelliğini açıkladı. Peki bu özellik nedir? İşte detaylar…

Whatsapp, kısa süre önce topluluklar adı altında yeni bir seçenek getirip kullanıcıları için yayınlamıştı. Whatsapp artık 5 bin kişiye kadar oluşturulabilecek ve duyuru yayınlanabilecek bir sekme hazırladı. Kullanıcılar mesajlaşma sürecinde diğer kişilerin profillerini de görebilecekler. Bu yeni özelik hem mobil de hem de web arayüzüne uygun hazırlandı.

Whatsapp’tan yenilik : 5 bin kişilik gruplar !

Kısa süre önce Whatsapp, Topluluklar başlığında yeni bir kullanım alanı yayınlamıştı. Aynı konu etrafındaki daha fazla insanı bir araya getirmek üzerine bir duyuru kanalı oluşturan Whatsapp bu kanal adını topluluklar olarak belirledi.

Whatsapp'tan Yeni Özellik!
Whatsapp’tan Yeni Özellik!

Bu başlığın kullanıcılar tarafından duyuru amaçlı kullanımını izleyen Whatsapp bu konuda hemen bir hamle geliştirdi. Yeni getirilen güncellemeler sonucunda 5 bin kişiye kadar bir duyuru grubu oluşturmaya olanak tanıyacak. Bu kanalda karşılıklı iletişim kurulamayacak ancak dahil olduğunuz kanaldan bilgilendirmeler alabileceksiniz. Bir diğer özellik ise güncelleme ile ilk olarak  IOS kullanıcı betasında görebildiğimiz profil görüntüleme. Bu özellik rehberinizde kayıtlı olmayan  kişilerden aldığınız mesajların kime ait olduğunu anlayabileceğiniz şekilde mesajlaşırken profilleri görebilmeniz üzere yayınlandı ve artık pek çok kullanıcıda bulunuyor. Artık profile tıklamadan mesaj atan kişinin fotoğrafını görebileceksiniz.

Whatsapp’tan yenilik ve güncellemeler şimdilik bunlarla sınırlı kalıyor. Önümüzdeki süreçte gelen güncellemeler için haberlerimizi takip etmeyi unutmayın.

Yeni Zelanda Google ve Facebook’tan Reklam Parası Alacak! 2023’e Dair Karar!

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu