Mobil Oyun

Asus ROG Ally:1 Nisan Şakası Değilmiş!

Asus ROG Ally, 1 Nisan şakası sanılmıştı gerçek olduğu anlaşıldı.

Asus ROG Ally : 1 Nisan Şakası Değilmiş! Oyun tutkunlarını heyecanlandıran yeni cihaz. İşte detaylar.

Teknoloji alanında rekabet oldukça fazla. Aynı zamanda rekabet ortamının yükselişte olan kısmı ise oyuncu ekipmanları. Asus şirketinin Steam Deck’e rakip olarak görülmekte olan oyun bilgisayarı ROG Ally’nin, gerçekten var olduğu açıklandı. Cihazın 1 Nisan günü tanıtılması teknoloji ve oyun severler tarafından şaka olarak algılanmış kafa karışıklığına ve yanılgılara sebep olmuştu. Markanın paylaşımından sonra insanların gerçek olup olmadığı konusu hakkında paylaşımları çığ gibi büyümüştü.

Asus ROG Ally : 1 Nisan Şakası Değilmiş!

Tüm bu karmaşıklığa yol açan durum ise 1 Nisan’a girildiği gün yapılan el konsolu duyurusu oldu. Hazırlanmış olan videoda, bahsi geçen bu el konsolunun şaka olduğunu düşündürebilecek bazı karmaşık anlar bulunmaktaydı. Özellikle kafaları karıştıran başlıca sahne bir kişi evine giremiyor sonrasında cebinde konsol olduğunu hatırlıyor ve “Artık oyun oynamaya hiç ara vermeyeceksiniz” şeklinde bir slogan geçiyordu. Bu nedenle izleyenler bu slogandan kaynaklı sadece 1 Nisan şakası olduğunu düşündüler.

Asus ROG Ally

Bu tip içerikler bir nisan şakası olarak görülmeye çok müsait olsa da, Asus ROG Ally adlı bu cihaz gerçek olsun isteyen pek çok kullanıcı bu konu hakkında sosyal medya paylaşımları yaparak üzüntülerini paylaştılar. Sonrasında Asus şirketinin sosyal medya hesabından Asus ROG Ally adlı bu cihaz ile ilgili “Şimdiye kadarki en hızlı AMD APU’yu özel olarak ürettik.” açıklaması umutları yeşerten açıklama oldu.

Bu paylaşım sonrası teorik olarak Ally, Steam Deck’ten daha güçlü olma ihtimalleri akıllara geliyordu. Fakat bu paylaşım da kullanıcılar için ikna edici olmadı. Hala çoğu kullanıcı bu cihazın sadece 1 Nisan şakasından ibaret olduğunu düşünüyordu.  Tüm bunlar yaşanıyorken iki gün sonra Asus, cihazın aslında şaka değil gerçekten kullanıcılara sunulacağını doğruladı ve YouTube kanalları olan oyunculardan iki kişi, cihaz ile ilgili deneyimlerini paylaştıkları videolar yayınladılar.

Bu videolar sonrası teknoloji severler cihaz hakkında bazı ayrıntılara hakim olma şansı yakalayabildi. 1080p ekranı bulunmakta ve ekran hızı 120 Hz destek sunuyor. Steam Deck’ten iki kat fazla performans sunma iddiası bulunuyor. Fiyatı ya da çıkış tarihi ise henüz resmi bir şekilde açıklanmadığının da altını çizebiliriz. “Windows işletim sistemli” bu el bilgisayarı Asus ROG Ally ile ilgili resmi YouTube kanalından yayınladığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SAMSUNG Galaxy Tab S9 Plus Tablet Görselleri Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu