Mobil OyunDijital PlatformlarEğlenceİnternetYeni Teknolojiler

Netflix Games İçerik ve Özellikleri Zenginleşiyor!

Video akış hizmetleri sağlayan popüler dijital platform Netflix, Disney Plus’ın ülkemizde faaliyet göstermeye başlaması ile birlikte çok fazla abone kaybetmişti. Geçtiğimiz yıl oyun sektörüne de adım atan Netflix’in, paylaşılan istatistiklerden sonra, orda da beklediği verimi alamadığı ortaya çıktı.

Bu sebeplerle platform, içeriklerini iyileştirmeye ve geliştirmeye yönelik yaptığı birçok yenilikle gündeme gelir oldu. Geçtiğimiz günlerde, Netflix Games’in bulut oyun sektörüne de giriş yapacağından bahsetmiştik. Hali hazırda sunulan oyunlar, henüz uygulama içinde oynanamıyor.

Netflix Games, Heads Up!
Netflix Games, Heads Up!

Öncelikle, dünyada en çok kullanılan akış platformu, içeriklerini genişletiyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket Netflix Games’e, Into The Breach, Bowling Ballers, Mahjong Solitaire ve Heads Up! gibi birçok oyun yayınlayarak çeşitlilik sunmuş oldu. Platformun hedefinde, yıl sonuna kadar 50 farklı oyun daha eklemek var.

Paylaşılan verilere göre Netflix’in oyunları, günlük ortalama 1.700.000 kullanıcıya ulaşıyor. Netflix’te yer alan 20’den fazla oyun, bu güne kadar 23.300.000 kez indirildi. Şu anda Netflix, aktif kullanıcılarının yalnızca %9’una erişebiliyor.

Video akış platformu olarak elde ettiği başarıyı, oyun sektöründe de elde etmek isteyen Netflix, içeriklerini genişletecek.

 

Netflix Games’e beklenen özellik geliyor!

Öncelikle Netflix, kullanıcıların ”game handle” bağlantısı yapmasına izin verecek. Platform bu bağlamda, geliştirilmeler sırasında belirli mobil oyunlarda bu özelliği test ediyordu.

Netflix Games, Into The Breach
Netflix Games, Into The Breach

Netflix, kullanıcıların mobil oyunları birbirleriyle oynamaları ve lider tablolarında rekabetçi bir şekilde sıralamalarına olanak tanıyan özellikler geliştiriyor. Platform böylelikle mobil oyun sektöründe oldukça popülerleşmeyi hedefliyor.

Multiplayer oyun tarzını benimsemeye çalışan platform. kullanıcı adı da getiriyor. Yani Netflix üyeliğinizden bağımsız oyunlarda kullanabilmek için bir kullanıcı adına sahip olabileceksiniz. Şirket, bu kullanıcı adı haricinde gerçek isminizin oyunlarda yayınlanmayacağına dair gizlilik sözü de verdi.

Böylelikle, bu kullanıcı adıyla skor tablolarında yer alabilir, arkadaşlarınızın sizi davet etmesini sağlayabilir ve siz de takma adını bildiğiniz kullanıcıları, oyuna davet edebilirsiniz.

Netflix sözcüsü Kumiko Hidaka, “Üyelerimizin hizmetteki deneyimini her zaman iyileştirmeye çalışıyoruz ve Netflix mobil oyun deneyimini zenginleştirmek için farklı özellikler araştırıyoruz” dedi ve şu anda paylaşacak başka bir şey olmadığını da ekledi. Dolayısıyla, geliştirmelerin ne zaman bize ulaşacağı belirsiz.

Fakat, oyun içi özellikler size açıksa, ”Profilimizde oyun içi kullanıcı adı oluştur”a tıklayarak kullanıcı adı oluşturabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu