Dijital Platformlarİnternet

Google Meet’e Beklenen Özellik Geliyor!

Geçirdiğimiz zor günlerin sebebi pandeminin etkisiyle beraber, işlerimizi daha çok evden halledebilir olduk. Böylelikle, Zoom, Meet gibi videokonferans uygulamaları, eğitim ve sektör alanlarında oldukça popüler oldu. Akıllı telefon ve bilgisayar üzerinden, toplantı, online eğitim vb. etkinlikleri düzenleyenlerin sayısı oldukça fazla.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz aylarda Google’ın yeni iletişim aracına geçtiğinden bahsetmiştik. Yeni düzenlemelerle birlikte, Google Chat ve Google Duo birleşmişti fakat Meet ile aynı durum söz konusu değildi. Bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü düşündüğümüz şirket, Meet’e yeni bir özellik getirmeye karar verdi. 

Google Meet
Google Meet

Google Meet’e ”Push-to-talk” özelliği geliyor.

Daha önce Zoom toplantılarından aşina olduğumuz bas konuş özelliğiyle, mikrofonumuzu sürekli kapatıp açmamıza gerek kalmayacak. Böylelikle, yalnızca konuşacağımız zaman mikrofonumuzu aktive edebileceğiz. Kendi bünyesindeki ofis çalışanlarının da toplantı için sıkça kullandığı uygulamaya, push-to-talk özelliğinin bu zamana kadar neden gelmediğini bilmiyoruz.

Videokonferans uygulamalarında uzun süredir bulunan kullanışlı özellik, sonunda Meet’e de gelecek. Blog gönderisinde paylaşılan bilgilere göre, özellik 9 Eylül tarihinde önce Workspace kullanıcılarına sunulacak.

Workspace kullanıcılarından sonra, birkaç hafta içinde herkese ulaşacağını düşündüğümüz özellik, güncelleme yaptıktan sonra aktive ederek kullanabilirsiniz. Yani bas-konuş, kullanıcılara varsayılan olarak gelmeyecek. Kullanmak isteyen kullanıcıların, özelliği açması gerekecek.

Google Meet ile Duo birleştirme çalışmaları henüz sürüyor fakat Duo kullanmak isteyen kullanıcılar, Meet üzerinden hizmete ulaşabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu