İnternetTeknoloji

Google Yeni İletişim Aracına Geçiyor!

Google sohbet uygulamalarını birer birer kaldırıyor.

Çevrim içi bilgi dağıtımı, arama motoru ve reklam teknolojileri gibi alanlarda yatırım yapan teknoloji devi Gogle, Gogle Talk ve Google Duo uygulamalarından sonra Hangouts’u da kapatıyor.

Şirket, Hangouts’u kapatma planlarından 2019’de bahsetmişti fakat, araya giren pandemi sebebiyle işler biraz ertelenmişti. Uygulama bu yıl bitmeden Kasım ayında kapanıyor.

Şirket, Gogle Chat üzerinden faaliyete devam etmeyi planlıyor. Daha öncesinden Hangouts kullanıyorsanız, Google görüşmelerinizi Chat’e otomatik aktarmaya başlayacaktır. Hangouts, resmi olarak sonlandırılmadan önce, verilerinizi yedeklemek için Gogle’ın sunduğu Takeout hizmetini de kullanabilirsiniz.

Google Mobil uygulamalar Temmuz ayında geçişe başlayacak, web uygulaması ise kapanıştan 1 ay öncesine kadar kullanılabilecek. Uygulama Kasım sonunda kaldırılmış olacak.

Yeni düzenlemelerle birlikte Gogle Chat ve Gogle Duo’nun Meet ile birleştiği kurumlar için Gogle Meet ile birlikte sadece iki uygulama kullanımda olacak. Şirket, aynı zamanda doğrudan arama yapma, satır içi ileti dizileri oluşturma ve birden fazla görsel paylaşma gibi yeni özelliklerin Gogle Chats’e geleceğini duyurdu.

https://www.yzlm.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu