Mobil Oyun

Angry Birds 23 Şubat’ta Play Store’dan Kaldırılacak!

Angry Birds bugün Play Store’dan kaldırılacağını duyurdu.

Angry Birds 23 Şubat’ta Play Store’dan Kaldırılacak! İşte detaylar.

2009’da piyasaya sürülmüş olan ve daha sonra Rovio Classics olarak pazarlanan orijinal Angry Birds oyunu 23 Şubat’ta Google Play Store’dan kaldırılacağını duyurdu. Bu açıklama oyunun geliştiricisi Rovio Entertainment tarafından Twitter üzerinden kullanıcıları için paylaşıldı. Geliştirici ayrıca oyunun App Store’da “Red’s First Flight” olarak yeniden adlandırılarak kullanımda kalacağını belirtti.

Angry Birds 23 Şubat’ta Play Store’dan Kaldırılacak!

Tamı tamına on dört yıldır Google Play’de yer alan efsanevi mobil oyun Rovio Classics: AngryBirds için yolun sonuna geldiği görünüyor. Geliştirici şirket oyunun geleceği hakkında önemli açıklamalar yaparak Twitter üzerinden bilgi aktardı.angry birds

Oyun Play Store’dan kaldırıldıktan sonra bile önceden indirilmiş cihazlarda oynanabilir halde olduğunu şirket yaptığı açıklamada belirtti. Yani oyunun hayranıysanız bugün gün sonuna kadar yüklemek için son şansınız diyebiliriz. Rovio, oyunun Angry Birds 2, Birds Journey ve Birds Minecraft dahil olmak üzere bazı oyun portföyleri üzerindeki etkisi nedeniyle listeden çıkarıldığını açıklamasında belirtti.

Rovio, oyunun iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda kalacağını ve adının Red’s First Flight olarak değiştirileceğini de açıklamasına ekleyerek duyurusunu tamamladı. İki düzineden fazla devam filmi, iki film uyarlaması ve bir Netflix şovu içeren devasa bir franchise sistemi başlatan uygulama, “oyunun indirildiği cihazlarda oynanabilir olmaya devam edeceği notunu da eklemiş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu