Mobil Oyun

Apex Legends Mobile 8 ayın sonunda kapanıyor!

Apex Legends Mobile 8 ayın ardından kapanıyor! Battlefield Mobile ise iptal edildi!

Apex Legends Mobile oyunu kapatma kararı alındı. EA’in en gözde markalarından biri olan Apex Legends’ın mobil versiyonu büyük bir heyecanla piyasaya çıkış yapmıştı. Ancak Apex Legends Mobile’ın yalnızca 90 gün daha oynanacağı açıklandı. İşte detaylar.

EA’in mobildeki taşıyıcısı ve Respawn’ın popüler battle royale nişancı oyunu olarak bilinen Apex Legends Mobile’ın ömrü çok uzun olmadı. Şirket bugün, lansmanından yalnızca sekiz ay sonra, oynaması ücretsiz oyunun 1 Mayıs 2023’te kapatılacağının açıklamasını resmi olarak yaptı. Bunun yanı sıra bir diğer açıklaması ise EA Battlefield Mobile’ı da iptal etmeyi planlıyor olduklarını da aktardı.

Apex Legends Mobile 8 ayın sonunda kapanıyor!

Bilim kurgu FPS Titanfall’ın çok oyunculu yan ürünü olan orijinal Apex Legends, Şubat 2019’da konsol ve PC’ler için sürpriz bir çıkış yapmış ve kısa sürede battle royale türünün en çok oynanan gözde oyunlarından biri olmuştu. Aradan geçen birkaç yılın sonunda, EA ve Respawn, oyunun mobil bir versiyonunun çıkarılacağını oyun severlere büyük bir heyecanla duyurmuştu. Mobil oyun duyuru sonrası ise 2022 yılının mayıs ayında iOS ve Android için Apex Legends Mobile oyun severlere sunuldu. Ancak EA şirketi şimdi oyunun sunucularını kapatma kararı aldıklarını duyurdu ve oyunu oynamak için oyuncuların yalnızca 90 günü kaldı.

Apex Mobile
Apex Mobile

Legends Mobile’ın kapatılacağı haberi geçtiğimiz gün erken saatlerde duyuruldu ve Respawn, oyunun “güçlü bir başlangıç” yapmasına rağmen içerik açısından yetersiz kaldığı ve çıtasının yükselemediğini kısacası daha fazla gelişemediğini, bu nedenle de Legends Mobile oyununu kapatma kararı aldıklarını açıkladı.
Respawn, stüdyonun web sitesinde yaptığı resmi duyuruda “Hayal kırıklığı yaratsa da, başlattığımız oyunla gurur duyuyoruz, Apex Legends topluluğunun desteği için minnettarız ve bunun oyuncular için doğru karar olduğuna eminiz.” dedi.

Respawn, 90 gün içinde, 1 Mayıs 2023’te oyunun tamamen kapatacaklarını da açıklamasına ekledi. Bugün Respawn, oyunun gerçek para kullanılan oyun içi mağazasını da kapatıyor ve Apex Legends Mobile’ı dijital mağazalardan tamamen kaldıracak. Oyun, önümüzdeki 90 gün boyunca tamamen oynanabilir durumda kalacak olsada EA ve Respawn, oyunun sekiz aylık çalışması sırasında yapılan oyun içi satın alımlar için herhangi bir geri ödeme yapılamayacağı bilgisini de verelim.

EA’in mobil taraftaki henüz çıkış yapmamış bir diğer oyunu Battlefield Mobile’ın da geliştirmesinin durdurulduğu duyuruldu. EA ayrıca bir sonraki Battlefield oyununun ön üretim aşamasında olduğunu ve serinin son oyunu Battlefield 2042 üzerinde çalışmaların devam ettiğini de doğruladığını ekleyelim.

E3 2023’te Microsoft, Nintendo ve Sony Olmayacak!” İçeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu