PC Oyunları

E3 2023’te Microsoft, Nintendo ve Sony Olmayacak!

E3 2023’te Microsoft, Nintendo ve Sony yer almayacağı açıklandı.

E3 2023’te Microsoft, Nintendo ve Sony’nin yer almayacağı açıklandı. İşte detaylar.

Oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan E3, önümüzdeki haziran ayında yeniden gerçekleşeceği açıklandı. Ancak yayınlanan bir haber bu etkinliğin 2023’te geri dönüşünün eski tadı olmayacağı sinyallerini veriyor. IGN’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir habere göre ; Microsoft, Nintendo ve Sony E3 2023’e katılmayacak.

E3 2023’te Microsoft, Nintendo ve Sony Olmayacak!

Düzenlenmeye başladığı yıldan bu yana ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen E3 2022’yi pas geçmişlerdi. 2023’te yine eskisi gibi fiziksel katılımla düzenlenecek olan E3’te en büyük üç oyun konsolu üreticisinin dahil olup boy göstermemesinin büyük bir eksiklik yaratacağı konusunda herkes hem fikir dersek yanlış olmayacaktır. Bu yıl olmayacak olmaları hem E3 misafirlerini hem de oyuncuları oldukça üzmüş olacak ki sosyal medyada inanılmaz bir tepki başladı.

Bu durumun aslında pek “sürpriz” olmadığını söylememiz gerekiyor. Sony ilk olarak 2019’da E3’e katılım göstermemişti. Şirket o günden bu yana fuarda bulunmamaya devam ediyor. Microsoft ise kısa süre önce yaz aylarında Los Angeles’ta bir oyun etkinliği düzenleyeceğini açıklamış, fakat doğrudan E3 adını duyurmamıştı. Yani şirket kendi içerisinde bir oyun etkinliği oluşturma ihtimali halihazırda vardı. Nintendo ise oyun duyuruları için düzeni aralıklarla Direct etkinlikleri gerçekleştirmekte olduğu bilinenler arasında bulunuyor. Dolayısıyla bu üç şirketin de bireysel olarak zaten gerçekleştirdiği etkinlikler olduğunu varsayarsak, şirketlerin E3’ün sahnesinde boy gösterme gereksinimlerinin var olmadığını da eklememiz gerekir.

E3 2023 bu yıl adı kadar büyük bir etki yaratmayacağı şirketlerin katılım göstermeyeceğini açıkladıktan sonra daha net anlaşılır olduğu söylenebilir. Etkinlik çerçevesinde bakıldığında bu durumun köküne bakmamız gerekirse ,dijital ortamda gerçekleştirilen farklı oyun etkinliklerinin sayılarının artması da önemli bir rol oynuyor. The Game Awards ve Summer Game Fest gibi etkinliklerin oyun dünyasındaki varlığı da biraz daha önemli hâle gelmiş durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Riot Games 46 Çalışanının Görevine Son Verdi!” İçeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu