Sanal GerçeklikEğlenceMobil OyunPC Oyunları

Among Us Sanal Gerçeklik Modu Geliyor!

InnerSloth Games, Among Us'ın sanal gerçeklik başlıklarda nasıl oynanacağını gösteren yeni oyun fragmanı ile yeni modun çıkış tarihini resmen açıklamış oldu.

15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen Among Us, çok oyunculu bir suçlu bulma oyunu diyebiliriz. Uzay temalı bir mekanda maksimum 15 oyuncu ile oynanan oyunun amacı, en fazla üç kullanıcının hain seçilmesi ile beraber mekan içindeki görevleri tamamlamak ve hainleri yakalamak.

Hain seçilmeyen her mürettebat üyesi, hainler tarafından öldürülmeden oyundaki görevleri tamamlamak zorundadır. Hainler, mekan içinde birkaç arıza çıkararak mürettebat üyelerini tuzaklarına çekebilir ve öldürebilir. Böylelikle sona kalarak yakalanmadan 1. olabilirsiniz.

Among Us, mürettebat ve hain
Among Us, mürettebat ve hain

Among Us VR modu 10 Kasım 2022’de geliyor.

Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth Games, son dönemlerde oldukça popülerleşen oyunun sanal gerçeklik başlıklarda nasıl oynanacağını gösteren yeni bir oyun fragmanı ile VR modun çıkış tarihini resmen açıklamış oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=EnJPo5sVegU

Among Us VR modu, bugünden itibaren bir aydan kısa bir süre sonra, 10 Kasım’da Steam üzerinden satışa sunulacak. Oyun Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality sanal gerçeklik başlıklar ile desteklenecek.

Oyunun VR modu, oyunun eğlenceli ve oynanabilir olmasını sağlayan en güzel özelliğin oyuncuların birbiriyle sorunsuz bir şekilde iletişim kurması olması sebebi ile aynı bilgisayar sürüme benzer şekilde hem sesli hem de metin sohbeti içerecek.

Belirli özellikler değişirken bazı özellikler ise aynı kalacak. Örneğin; VR modda oyuna maksimum 10 oyuncu katılabilirken, oyunun bilgisayar versiyonunda bu sayı 15’ti. Bununla birlikte, oyuna başlayabilmek için hala en az 4 oyuncuya ihtiyacımız var.

Among Us asıl sürüm, Windows 7 çalıştırabilen her bilgisayarda oynanabiliyorken, VR sürüm için belirli bir sistem gereksinime ihtiyacınız var.

Önerilen:

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i7 6700 / AMD Ryzen 3600 veya üstü
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Grafikler: NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon RX 480 veya üstü
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Geniş Bant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

VR modun fiyatı henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu