Blockchain

Google Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek!

Google, kripto para birimleri ile ödeme yapmanın önünü açmak istemesi sebebi ile en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase ile ortaklık kurdu.

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz günlerde paylaştığı haber ile Coinbase ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Amerikan şirketi Coinbase, bir kripto para birimi değişim platformu işletiyor. Şirket, kripto para satın almayı, satmayı ve elinizde tutmayı kolay ve en güvenli hâle getirmeye çalışıyor.

Dünya çapında milyonlarca kripto para kullanıcısı olduğu düşünülünce, oldukça stratejik bir ortaklık gibi duruyor. Günümüzde hemen hemen herkes, kripto paraya bir dönem ilgi duymuş ve hala yatırımlarına devam ediyordur.

Gelişen teknoloji ile birlikte, yatırım yapmanın veya paranızı elde tutmanın en güvenli yolu dijital ortamlar olarak görülüyor. Dolayısıyla tüm teknoloji devleri, kripto paraya ilgi duymaya ve bu yönde ilerlemeye başladı.

Kripto para birimleri
Kripto para birimleri

Google kripto para ödemeleri için Coinbase ile ortaklık kurdu.

Google, 11 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirdiği Cloud Next konferansı kapsamında gelecek planlarını duyurdu. Şirket, kripto para birimleri ile ödeme yapmanın önünü açmak istemesi sebebi ile en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Coinbase paylaştığı duyuruda, ödemeler için Google’ın bulut altyapı hizmetlerinde faydalanacağını söyledi. Dolayısıyla kripto ödemeler, Google’ın bulut hizmetlerinde kullanılacak. Google, ilk etapta Web3 dünyasından sadece sınırlı sayıda müşteriye bulut hizmetlerinde kripto para ile ödeme imkânı tanıyacak. Tüm ödemeler, Coinbase Commerce hizmeti sayesinde gerçekleştirilecek.

Kripto para borsa devi Coinbase, veri ile ilgili tüm uygulamalarını Amazon Web Services bulut hizmetlerinden çıkararak Google’a aktaracak. Bu da demek oluyor ki Coinbase, Amazon ile yıllardır sürdürdüğü iş birliğine son veriyor.

Ödemeler, aralarında “Bitcoin, Dogecoin, Ethereum ve Litecoin” gibi popüler para birimlerinin bulunduğu 10 para birimi ile gerçekleşecek.

Teknoloji devi Google, kripto para ile ödemelerine 2023 yılında başlayabilir.

 

Uyarı!

Bu alanda yer alan hiçbir bilgi ve yorum, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Yalnızca bu haberde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi, uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu