Blockchain

Web3 Platformu Op3n, 28 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Web3 Platformu Op3n aldığı son yatırımla total yatırımı 100 milyon dolara ulaştı.

Web3 Platformu Op3n, 28 Milyon Dolar Yatırım Aldı! İşte detaylar.

A serisi yatırım turunun başlaması ile birlikte Animoca Brand önderliğinde meydana gelen 28 milyon dolar yatırım Op3n’ın total yatırımlarının 100 milyon dolara ulaşması ile sonuçlandı. Yapay zeka alanında geliştirmelere odaklı Web3 platformu olan Op3n şirketi, yatırım serisinin A turunda 28 milyon dolar yatırım almayı başardı. Projenin içeriği yatırımların soncuna bakılırsa, teknoloji severler dışında yatırımcıların da dikkatini oldukça çekmiş gibi görünüyor.

Yapılan A serisi yatırımın sonucunda bahsi geçen girişim toplamda şimdiye kadar elde ettiği değer 100 milyon dolara ulaştı. Bu yatırım turunda Animoca Brands’ın başta yer aldığı yatırımcılara Dragonfly Capital, SuperScrypt, Creative Artists Agency ve New Enterprise Associates’ın bir araya gelerek oluşturulan Connect Ventures, Republic Crypto, Galaxy Digital, Avalance ‘nin Blizzard Fonu ve Warner Music Interactive katılım göstermesi ile gerçekleştiği aktarıldı.

Web3 Platformu Op3n

Tüm bu katılımcıların yanı sıra aralarında GSR Markets, BRV Capital Management, The Spartan Group, NBA oyuncusu olan Russel Westbrook da yerini aldı ve bu turda kendini gösteren kurum ve isimler arasında bulundular. Bundan bir kaç sene öncesinde 2021 yılında başlangıçta tohum yatırım olarak 10 milyon dolarlık bir yatırım alan girişim Op3n, proje başlangıç aşamasındayken Soma Capital, Goodwater Capital, WhaleShark, 500 Global , Twitch kurucu ortağı Justin Kan ve The Sandbox kurucu ortağı olan CEO Sebastien Borget’ nin de desteğini almıştı.

Web3 Platformu Op3n!

Girişim Op3n aldıkları yeni yatırımın ne amaç için kullanılıp değerlendireceklerini de açıkladı. Geliştirici şirket Web2.0 ve Web3 arasında bir geçiş hizmeti sunacak sohbet tabanlı “süper” uygulamasını desteklemek amacıyla kullanmak üzere projede adım atacaklarını duyurdu. Bu konu üzerine aslında geliştirici tüm şirketler tarafından defalarca ne kadar önemli olduğu vurgulanmıştı. Yani Web2.0 ve Web3 arasında geçişi sağlayacak araçlar ve uygulamalar oldukça mühim. Bu da şu anlama gelmekte Web2.0’ın kullanıcıya önem verdiği kolay ara yüzü ile Web3’ün merkeziyetsiz teknolojisini bir araya getiriyor olacak.

Metaverse Teknolojisine Liderlik Eden En İyi 3 Şirket!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu