PC Oyunları

EA Battlefield 1943, Bad Company 1 ve 2’yi Nisan Ayında Çevrimiçi Mağazalardan Kaldırıyor!

EA Battlefield 1943, Bad Company 1 ve 2'yi Nisan Ayında Çevrimiçi Mağazalardan Kalkacağını Açıkladı.

EA Battlefield 1943, Bad Company 1 ve 2’yi Nisan Ayında Çevrimiçi Mağazalardan Kaldırıyor! İşte detaylar.

EA, üç eski Battlefield oyununu dijital vitrinlerinden kalıcı olarak kaldırıyor. 28 Nisan’dan itibaren Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company ve Bad Company 2 artık satın alınamayacak. Haberler, EA’nın 8 Aralık’ta oyunlar için çevrimiçi hizmetlerini kullanımdan kaldırmasına hazırlık olarak geliyor denilebilir. Bad Company 1 ve 2’nin çevrimdışı kampanya bölümlerine/özelliklerine bu tarihten sonra da erişilebilecek. Açıklamanın daha önceki bir sürümü, listede Mirror’s Edge’den de bahsetmişti, ancak EA daha sonra bunun bir hata olduğunu açıkladı – yalnızca Battlefield oyunları kaldırılıyor.

Yalnızca çok oyunculu Battlefield 1943, dijital olarak özel olarak PS3 ve Xbox 360’ta piyasaya sürüldü ve yakında gerçekleşecek olan bu kaldırma, fiziksel medyanın dijitale göre avantajlarını vurguluyor. Deniz Piyadeleri veya Japon İmparatorluk Donanması olarak 24 oyuncuya kadar seçim yapabileceğiniz bu oyun, sizi kendine has Conquest modunda II. Dünya Savaşı’nın arazisine götürmekteydi. Bununla birlikte, her iki Bad Company oyunu da hem tekli hem de çok oyunculu modlarla geldi ve Frostbite Engine’in doğuşunu işaret etti.

EA Battlefield 1943

EA Battlefield 1943, Bad Company 1 ve 2’yi Nisan Ayında Çevrimiçi Mağazalardan Kaldırıyor!

Bir EA Play’iniz varsa ücretsiz olarak erişilebilirsiniz. EA’nın blog gönderisinde , “Bu oyunların kalbimizde özel bir yeri olsa da , şimdi odak noktamızı şimdiki ve gelecekteki Battlefield deneyimlerimize kaydırırken sizinle birlikte yeni anılar yaratmayı dört gözle bekliyoruz . ” diye açıklama yapıldı.

Bu oyunların hiçbiri 2023’te popüler olmasa da, gitmelerini görmek hala üzüntü verici – çünkü Battlefield: Bad Company 2, serinin mevcut hayranlarının çoğu için önemli bir giriş noktası olmuştu. Şirket daha önce Mayıs ayında Apex Legends Mobile’ı kapatacağını duyurmuştu . Geliştirici Respawn Entertainment’tan yapılan açıklamada, “Güçlü bir başlangıcın ardından, Apex Legends Mobile içerik hattı kalite, miktar ve ritim açısından bu çıtanın gerisinde kalmaya başladı.” demişti. Şirket ayrıca Battlefield mobil oyununun geliştirilmesini de durdurdu. Sony bile aynı ay içinde 19 oyunluk PlayStation Plus Koleksiyonunu kapatıyor olduğunu açıkladı. Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company ve Bad Company 2, 28 Nisan’da çevrimiçi vitrinlerden tamamen kaldırılacak.

Marvel’s Spider-Man 2, Eylül’de Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu