BlockchainTeknolojiYeni Teknolojiler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Metaverse ve Blockchain Adımı!

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, bir Blockchain ve metaverse platformu kurma planları olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde 7-8 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşen Eurasia Blockchain Summit (Avrasya Blockchain Zirvesi) kapsamında, birçok teknoloji lideri, çok uluslu ve yabancı yatırım şirketleri, Block chain ilgilileri ve tüm geliştirici gruplar bir araya geldi.

Günümüzde, hemen hemen her teknoloji meta verse dünyasına entegre oluyor ve artık tüm yatırımları bir platform üzerinden yapabiliyoruz. Ülkemizin, bu kapsamda birçok girişimi ve projesi bulunuyor. Hatta çoğu vatandaş artık bu teknolojiler üzerinden iş yapıyor diyebiliriz. Türkiye’de, Block chain üzerinden gelir elde eden ve yatırım yapan birçok yatırımcı bulunuyor.

Eurasia Blockchain Summit, Avrasya Blockchain Zirvesi etkinliği
Eurasia Block chain Summit, Avrasya Block chain Zirvesi etkinliği

7-8 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşen Eurasia Block chain Summit etkinliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yeni Met verse ve Blockchain projeleri hakkında bilgi sahibi olduk.

Gerçekleşen etkinlikte, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, yaptığı konuşmada bir “Block chain ve Meta verse Platformu” kuracakları konusunda güzel haberi bizlere verdi.

Ülkemizde, yüksek teknoloji içeren proje ve çalışma konularına dair politikaların belirlenmesi ve söz konusu sektör sorunlarının tespit edilip, çözüme kavuşturulması gibi birçok önemli adım atılacak.

Konuşmanın devamında Mehmet Fatih Kacır, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın en önemli gündeminin Blockchain teknolojisi olduğunu ve farklı Blockchain teknolojilerini test edip ve deneyimlerin paylaşılacağı “sandbox” çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Eurasia Blockchain Summit etkinliğinde.
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Eurasia Block chain Summit etkinliğinde.

Mehmet Fatih Kacır; “Yüksek teknoloji çalışma konularına dair politikaların belirlenmesi ve ilgili sektör sorunlarının tespit edilerek çözüm yollarının geliştirilmesi amacı ile ilgili paydaşlarımızın katılım sağlayacağı bir Dijital Teknolojiler Platformu kuruyoruz. Bunlardan birisi de Block chain ve Meta verse platformu olacak.”

Dijital Teknolojiler Platformu adı altında, kripto para ve dijital kimlik bilgilerinizi saklayabileceğiniz bir Dijital Cüzdan ve kripto paraların yasadışı kullanımının önüne geçmek amacı ile Kripto Radar projeleri bulunuyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’de Block chain ve Meta verse teknolojisinin kullanımını yaygınlaştırmayı planlıyor.

 

Uyarı!

Bu alanda yer alan hiçbir bilgi ve yorum, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Yalnızca bu haberde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi, uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu