Teknoloji

Yüzüklerin Efendisi Temalı Klavye Tanıtıldı!

Drop, Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisinin çıkışı şerefine Yüzüklerin Efendisi ve Moria temalı klavyeyi tanıttı.

Dünyada en sevilen film serilerinden olan Yüzüklerin Efendisi, teknoloji ile ilgili hayranlarını sevindirecek. Şimdi bahsedeceğimiz yeni tasarım klavyenin Yüzüklerin Efendisi temalı yorumu, eşsiz bir görsel şölen sunuyor. Hatırlarsanız, geçtiğimiz günler Google’ın da sıra dışı bir tasarıma sahip klavyesinden bahsetmiştik. O haber için buraya tıklayınız.

Bilgisayar donanımı konusunda genellikle, dış görünüşten çok özelliklere önem veriyoruz. Fakat bu klavyede ikisinden de inciler var ve tasarım cidden akıl çeliyor.

Yüzüklerin Efendisi Tasarım klavyesi bütünü ile temaya uygun detaylandırılmış.

Merkezi ABD’de olan mekanik klavye üreticisi Drop, Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisinin çıkışı şerefine Yüzüklerin Efendisi ve Moria temalı klavyeyi tanıttı. Klavyenin en dikkat çeken ve eğlenceli tarafı ise klavyedeki İngilizce harfler ile beraber cüce dilinden harfler de eklenmiş.

Yüzüklerin Efendisi temalı klavyenin tuş detayları
Yüzüklerin Efendisi temalı klavyenin tuş detayları

Standart klavyeler üzerinde bulunan ESC tuşu yerine Sauron’un gözü ve Windows tuşu, MacOS’larda ise Command tuşu yerine bir yüzük simgesi konumlandırılmış. Mekanik klavyeler konusunda oldukça popüler olan Drop, kendinden de parçalar tabii ki eklemiş.

Üreticinin kendi tasarımı olan stabilizerler ile birlikte beyaz arka plan ışıklandırmasına sahip klavye, tamamen alüminyum bir kasaya sahip. Klavyeyi kullanmak için yalnızca bir USB Type-C bağlantıya ihtiyacınız var. Klavyeyi satın aldıktan sonra sizi birkaç seçenek de bekliyor. Klavyede, başlangıç ve ileri seviyede cüce dili ve elfçe seçenekleri bulunuyor.

Şu an için klavyenin fiyatı 199$’dan başlıyor fakat ek tuş takımları ile fiyat daha da artabilir. Türkiye’de ise bu fiyat vergiler ile beraber 4000-5000 TL arasında, belki daha fazla değişiklik gösterebilir.

Yüzüklerin Efendisi temalı mekanik klavye
Yüzüklerin Efendisi temalı mekanik klavye

“Teknoloji dünyası değişiyor. Bunu aksesuarlarda hissediyoruz. Eskilerden pek bir şey kalmadı, zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık. Her şey bir klavye üreticisinin özel üretim klavyeler yapmasıyla başladı. 3 klavye ölümsüz elflere, 7’si cücelere, 9 klavye ise insanlara bahşedilmişti.

Lakin hepsi, elfler, insanlar, cüceler hepsi kandırıldı. Mordor diyarında hüküm dağının ateşlerinde gizlice üretilmişti hükmeden klavye. Hepsine hükmedecek tek bir klavye. Orta dünyanın klavye üreticileri bu klavyenin gücü karşısında birer birer düştüler.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu