Donanım ve ElektronikTeknoloji

Pixel Watch: Google’ın İlk Akıllı Saati Tanıtıldı!

Uzun zamandır beklenilen Pixel Watch akıllı saat, sonunda resmi olarak tanıtıldı.

Teknoloji devi Google, 6 Ekim 2022 tarihindeki etkinliğini birçok teknoloji harikasını ürünü ile gerçekleştirdi. Gerçekleşen etkinlikte, Google’ın ilk akıllı saati Pixel-Watch da tanıtıldı. Hatırlarsanız, Google Pixel-Watch akıllı saate olabileceğini düşündüğümüz özellikleri ve tasarımını paylaşmıştık.

Uzun zamandır beklediğimiz akıllı saat, sonunda resmi olarak tanıtıldı. Saatin tasarımına birkaç yerde paylaşılan görüntülerden aşina olsak da, özellikleri hakkında yalnızca tahminler vardı. Net bir bilgimiz yoktu. Etkinlikten sonra paylaşılan detaylara gelin birlikte göz atalım.

Google Pixel Watch, kullanıcılarına neler sunuyor?

Hafif ve oldukça sade bir tasarıma sahip akıllı saat, 41 mm gövde boyutu ve 36 gram ağırlığı ile yalnızca tek boyutta satışa sunuldu. Yani, rakip firmaların akıllı saatleri gibi birkaç farklı boyut seçeneği ile karşımıza çıkmadı. Saatin çerçevesine baktığımızda ise geçmişte paylaşılan görüntülerden çok daha ince bir çerçeveye sahip olduğunu görüyoruz.

Google Pixel Watch, 1,6 inç AMOLED bir ekrana sahip ve 1000 nit maksimum parlaklık ile karşımıza çıktı. Google’ın verdiği bilgilere göre, saat 50 metreye kadar suya dayanıklı bir şekilde tasarlanmış. Ekran, Corning’s 3D Gorilla Glass 5 ile korunuyor.

İç donanıma baktığımızda ise saat, 2 GB’lık RAM kapasitesine sahip ve Exynos 9110 SoC işlemci ile destekleniyor. Google Pixel Watch müzik, video ve fotoğraf depolamak için ise 32 GB dahili depolama alanı ile donatılmış.

Akıllı saat, 294 mAh batarya ile 24 saate kadar pil ömrü vadediyor. Tabii ki bu süre, kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir. Pixel Watch akıllı saati, USB-C manyetik şarj cihazı ile 80 dakika gibi bir sürede tamamen şarj edebiliyorsunuz.

Uyku izleme özelliği, her akıllı saatte olduğu gibi Pixel Watch’da da bulunuyor. Kandaki oksijen seviyenizi ve kalp atış hızınızı ölçebilir, hatta EKG kayıtlarınızı bile görüntüleyebilirsiniz. Akıllı saatte, düşme algılama ve acil durum sistemi de bulunuyor.

Google, Pixel Watch’u satın alanlar için, bazı ekstralar da düşünmüş. Saati satın aldıktan sonra, 3 ay YouTube Premium üyeliği ve kişiselleştirilmiş egzersizler, horlama ve gürültü algılama, ayrıntılı uyku analizi ve stres yönetimi gibi özellikler sunan Fitbit Premium, 6 ay boyunca sizin oluyor.

Pixel Watch Pixel Watch LTE
Fiyat 350$ 400$

Akıllı saatin birçok renk ve kordon seçeneği de bulunuyor. 

Google Pixel Watch renk ve kordon seçenekleri
Google renk ve kordon seçenekleri

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu