Donanım ve Elektronik

Nintendo Joy Con iPhone ile Nasıl Eşleştirilir? 2022 Çözümü!

Nintendo Joy Con iPhone ile Nasıl Eşleştirilir? Hangi Oyunları Oynayabilirsiniz?

Nintendo Joy Con iPhone ile Nasıl Eşleştirilir? Hangi Oyunları Oynayabilirsiniz?

Bazen telefonunuzdan oyun oynamak istediğinizde yeterli konfor ve verimi alamayabilirsiniz. iPhone cihaza sahipsiniz ve oyun konforunuzu arttırmak istiyorsunuz. Peki bir Joy-Cons ile eşleştirebilir misiniz? Cevabı evet. Nasıl yapacağınıza gelin birlikte bakalım!

Elinizde eğer bir Xbox ya da PlayStation kontrol cihazı yoksa hali hazırda iPhone’ unuzu kontrol cihazı olarak bağlayabiliyorsunuz. Ancak bir kontrol cihazını telefonunuza direkt olarak bağlamak bambaşka bir deneyim yaşatacak. Peki Nintendo Joy Cons ile nasıl eşleştirebilirsiniz? İşte adımları.

Nintendo Joy Con iPhone ile Nasıl Eşleştirilir?

Joy Cons’u balamaya başlamadan önce cihazınızın iOS 16 ile güncellendiğine emin olun. Sonraki adımımız Ayarlar‘dan Bluetooth‘a geçin. Aktifleştirdikten sonra konsol üzerinde bulunan SL ile SR arasındaki bulunan küçük gömme düğmeye basın. Yeşil bir ışık yanıp sönmeye başlayınca telefonunuzdan artık bağlantıyı sağlayabileceğiniz anlamına gelir. Bluetooth adı yüksek ihtimalle Joy Con (R) olacaktır. Aynı işlemi (L) konsol için de tekrarlayın. Artık üzerine tıklayarak bağlantı kurabilirsiniz.

Hangi Oyunları Oynayabilirsiniz?

Bağlantıyı sağladık artık oyun seçmekte sıra. Call Of Duty Mobile,Fire Emblem Heroes, Stardew Valley, Apex Legends, Pokemon Unite, Among Us, Fortnite, Minecraft gibi oyunları oynamak mümkün.

Oyunları oynamak inanılmaz keyifli ve daha verimli bir hal alıyor eğer size deneyimlediyseniz yorumlarda buluşalım!

Among Us Sanal Gerçeklik Modu Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu