PC Oyunları

Diablo 4: Cehenneme Dönüş Geliyor!

Diablo 4: Cehenneme Dönüş Gelecek Yıl Geliyor!

Diablo 4: Cehenneme Dönüş, Diablo oyunu serisinin 4. sü olan “Cehenneme Dönüş” muhtemelen 2023 yılında yayınlanacak.

Oyunun geliştiricisi olan Activision Blizzard, Aralık ayında yapılan Game Awards sırasında Diablo 4 Cehenneme Dönüş’ ün 2023 yılında çıkacağını duyurdu. Bu serinin 3. ‘sünün çıkışının tam 11 yıl ardından çıkacak olan devamı tüm oyun severleri heyecanlandırdı. Bu kadar ara verdikten sonra takipçileri mükemmel bir iş ve ön bir tanıtım bekliyorken Activision Blizzard beklenene değeceğini gösteren bir ön gösterim çıkarttı.

Bir beta sürüm çıkarıldı ve oyunun deneyimlenme sürümü 3 sınıf ( Barbarian, Sorceress ve Rogue) maksimum karakter seviyesi 25 ile sınırlıydı ancak tam sürüm yayınlandığı zaman yüzde 100 versiyonda daha fazlası olacağı açıklandı.

Diablo 4: Cehenneme Dönüş Geliyor!

Oyunu daha önce deneyimlememiş olanlar için,  Diablo bir zindan gezgini olarak karşınıza çıkıyor. Bir kahraman sınıfı seçerek oyuna başlıyor ve sonrasında tek oyuncu olarak ya da çok oyunculu olarak iblislerle mücadeleye başlıyorsunuz. Oyun özünde iyi ve kötü arasındaki bir savaş olarak aktarılıyor. Cennet ve Cehennem’ in güçleri oyun içerisinde bir mücadele içinde. Sanctuary’ nin ölümlü diyarında sıkışıp kalan çaresiz biri  olarak oyunu oynuyorsunuz. Tabi ki tamamen çaresiz değilsiniz. Oyun içerisinde ganimet toplamak için bir müddet serbest bırakılmaktasınız.

Yenmek zorunda olduğunuz ana karakterlerden biri de Nefret’in Kızı olan iblis Lilith’ dir. Lilith’ acımasız ve kötü bir karakter olarak karşımıza çıkmaktadır. Diablo’ da her zaman acımasız olmuştur. Bir önceki versiyonun renkli dünyası bunu yansıtamamalarına sebep olduğunu açıklayan şirket, oyunu daha dehşet verici haline yani bilinene çevirmek için yoğun çalıştıklarını açıkladı. Korku unsurları bu versiyonda daha çok olacak gibi görünüyor. Daha kanlı, daha korkunç!

Oyunun geliştirilme sürecinde ilk versiyonlarından ilham alınarak çalışılmış çünkü oyunun yarattığı sükse eskiden inanılmaz ve etkileyici olmuştu. Bu yüzden modern şeyler üzerinde yoğunlaşmak yerine duygu ve tonlar konusunda ustalarından ilham alarak geliştirmeye yönelmişler. Oyun tamamen keşif üzerine yapılandırıldığı açıklanmış. Sayısız sandık, mağara ve bir çok zindan sizi oyunda karşılayacağını garanti ediyorlar.

Diablo 4 oyununun tasarım felsefesi tamamen “Eski ustalarına saygı duy ve modern ögeler ile harmanla.” Yeni ve eğlenceli aynı zamanda sevenlerine aşina bir oyun zevki sunmayı amaçlıyorlar. Yani oyunun eski versiyonun daha lezzetli hali bizlerle olacak gibi görünüyor.

“Call of Duty Modern Warfare 2, Ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor!” içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu