EğlencePC Oyunları

Steam 2022 En Çok Satanları

Steam 2022 Yılında En Çok Satan Oyunları Nelerdir?

Steam 2022 Yılında En Çok Satan Oyunları Nelerdir? Geçtiğimiz yıl oyun severler en çok hangi oyunları oynadılar? Gelin birlikte bakalım!

Steam Türkiye’de arkamızda bıraktığımız yıl en çok satan oyunlar açıklandı. En son liste ile 2022 yılının en çok satanlar listesinde hafta hafta ufak değişiklikler olsa da total de liste sıralaması stabil kalmış gibi görünüyor. Her hafta zirve yarışları olduğu gibi son hafta ile de bir zirve mücadelesi galibi oldu.

Steam içerisinde “Charts” adı verilen bir özellik bulunduruyor. Bu özellik globalde en çok satın alınan ve oynanan oyunların listesini oluşturuyor. Ayrıca filtre uygulayarak bulunulan ülkeye göre de sıralama ayarlayabilmekte. Şimdi ise bu sıralamanın sonuçlarına bakacağız. Şu ayrıntıyı vermekte de fayda var. Steam de ücretsiz sunulan oyunlarda oyuncular tarafından kütüphanelerine eklendiği zamanlarda dahi “satın alınmış” olarak işlenmekte. Steam Türkiye kullanıcıları 2022 yılında en çok hangi oyunları kütüphanelerine eklemişler? İşte en çok tercih edilen oyunlar!

Steam 2022 En Çok Satanları!

Elden Ring (599,00 TL)

İlk sırada en çok konuşulan ve oynanan oyunların geçtiğimiz yılın son haftasının kazananı da olan Elden Ring bulunmakta. Oyun platformda yüzde 30 indirime girdi ve bu yıl zirveye yerleşmesini sağlayan bir kitleye ulaştı. Oyun fantastik bir dünya da geçiyor. Oynayan oyuncuların çoğundan da olumlu eleştiriler alarak Steam’ de yılın oyunu adayı olmaya hak kazandı.

Fifa 23 (699,99 TL)

Electronic Arts’ ın kültleşmiş futbol oyunu Fifa’ nın son sürümü olan Fifa 2023 ,Steam tarafından uygulanan yüzde 60 ‘lık indirimle son hafta yoğun ilgi görmesine sebep olarak listenin üst sıralarında yerini almayı başardı. Son hafta uygulanan indirimle en çok satın alınanlar listesine giriş yapmış oldu.

Call of Duty : Modern Warfare2 (1099,99 TL)

Oyun sisteme yüklendiği ilk andan beri listede bir aşağı bir yukarı hareket etse de en çok satın alınan listesinden çıkmadı. Oyun severler tarafından uzunca bir süre daha bu listede olacak gibi görünüyor.

God of War (329,00 TL)

İlk olarak PlayStation için özel olarak tasarlanan God of War oyunu yakın bir zamanda PC evreni için de uyarlandı ve listelere sonlarda da bulunsa kendine yer edinmiş bulunuyor.

Red Dead Redemption 2 (299,00 TL )

Rockstar Games tarafından 2018 yılında piyasaya çıkarılan bu oyun aradan yıllar geçmesine rağmen hala en çok tercih edilen oyunlardan biri olarak listede kendine yer bulabiliyor. Oyun teması vahşi batı. Oyun severlerin kalbinde sanıyoruz ki her zaman bir yeri olacak.

Listenin devamında şu oyunlar bulunuyor: Dota 2 (ÜCRETSİZ), Counter Strike Global Offensive (ÜCRETSİZ), Cyberpunk 2077 (249,00 TL), Call of Duty Modern Warfare 2- Dune Stalker : Başlangıç Paketi (159,00 TL), Ready or Not (99,00 TL).

Diablo 4: Cehenneme Dönüş Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu