Donanım ve Elektronik

Sony’den Yeni Taşınabilen 8 inçlik PlayStation!

Sony yeni bir taşınabilir PlayStation üzerinde çalışıyor.

Sony‘den Yeni Taşınabilen 8 inçlik PlayStation! İşte detaylar.

Teknolojinin pek çok alanında üretim ve geliştiriciliği üstlenen teknoloji şirketi  Sony bu yıl bitmeden 8 inçlik ekrana sahip DualSense kontrolcüsü çıkaracağı iddiaları bomba gibi düştü. Bu yeni kontrolcü aynı Nintendo Wii U konsolunda olduğu gibi, oyunları yansıtabilmek amacı ile kullanılacak. Şu an için QLite olarak adlandırılmış olan konsolun bulut oyun özelliğinin olup olmayacağı belirsizliğini korurken iddialar olmayacağı yönünde.

Sony’den Yeni Taşınabilen 8 inçlik PlayStation!

Şirketin Sony PlayStation Q Lite adıyla internete sızdırılmış olan bu yeni projesi, aslına bakarsak bir DualSense kontrolcüsüdür. Aynı zamanda Sony bu kontrolcüye 8 inçlik bir ekran ekleyerek kontrolcüyü daha işlevsel hale getirdi diyebiliriz.

Çıkacağı iddiaları ortaya atılan bu yeni proje ise oyun severler, PlayStation 5 üzerinden oyunlarını kumandaya yansıtma şansı yakalayabilecekler. Yani bu kumanda ile evin neresinde olursanız olun oyun oynayabileceksiniz. Playstation Q Lite ile Nintendo Wii U Gamepad ile benzerlik göstermektedir.

Sony

Q Lite şu an için yalnızca PlayStation Remote Play ile uyumlu çalışmakta. Aynı zamanda kullanımı için internet bağlantısı gerektiğini dipnot olarak ekleyelim. Ekran boyutu 8 inç ve Full HD çözünürlük sunmakta. Yenileme hızı ise 60 Hz. Diğer yandan da kontrolcü üzerinde bulunan 3.5 mm kulaklık girişi, hoparlör ve ses tuşları da bulunacağı söylenmekte.

Şu an için bu proje yalnızca geliştirilme aşamasında. Bazı kaynaklarda 2023 yılının sonlarına doğru şirket, PlayStation Q Lite’ın tanıtımını gerçekleştirecek.

Asus ROG Ally:1 Nisan Şakası Değilmiş!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu