Sosyal Medya

TikTok Kullanıcıları 2023 Yılı Bitmeden AI ile Avatar Hazırlayabilecek!

TikTok kullanıcıları, yapay zekâ ile avatar hazırlayabilecek.

TikTok Kullanıcıları 2023 Yılı Bitmeden AI ile Avatar Hazırlayabilecek! İşte detaylar.

Sosyal medyanın en aktif kullanılan video içerik platformu TikTok, yapay zekâ destekli profil resimleri oluşturmayı mümkün kılan yeni bir özellik üstünde çalıştığı açığa çıktı. TikTok’un hazırlıklarını sosyal medya danışmanı Matt Navarra ortaya çıkardı. Sosyal medya danışmanı Navarra, bu araca ait görsel ve videoları Twitter’dan bir gönderi paylaşarak duyurdu.

TikTok Kullanıcıları 2023 Yılı Bitmeden AI ile Avatar Hazırlayabilecek!

İlk bakışta, bu aracın Prisma Labs’e ait Lensa uygulamasıyla hazırlanmış gibi görünen avatarlar oluşturduğu söylemeyebilmek mümkün. Pek çok sosyal medya uygulamasında Lensa’yla ile hazırlanmış avatarlar karşımıza çıkmakta. Ancak doğrudan TikTok’ta böyle bir imkânın sunulması, bu avatarların daha sık görüneceği anlamına geliyor.

TikTok Kullanıcıları

Görseli paylaşılan söz konusu avatar oluşturma aracı, kullanıcılardan önce 3 ila 10 fotoğraf seçmesini istiyor. Sonrasında yapay zekâ ile hazırlanacak görseller için 2 ila 5 stil seçmeniz gerekiyor. Biraz bekledikten sonra görseller oluşturuluyor ve kullanıcılar tarafından indirilebilir hale geliyor, profil resmi olarak ayarlanabiliyor veya hikâye olarak paylaşılabiliyor. Navarra’nın aracı günde sadece bir defa kullanılabileceği bilgisini de dipnot olarak eklediğini belirtmekte fayda var.

Şirketten henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığını da söylemek gerekmekte. Sosyal medya danışmanı Navarra tarafından paylaşılan örnek görseller etkileyici görünmekte. Şunu da söyleyebiliriz ki paylaşılan örnekler pek çok eğlenceli tasarımı kapsamakta. Önümüzdeki dönemde TikTok’ta pek çok kişinin bu avatarlarla keyifli zaman geçireceğini düşünüyoruz. Peki, siz TikTok kullanıcıları arasında mısınız? Bu konudaki fikriniz nedir? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Spotify Kullanıcı Sayısı 515 Milyonu Geçti!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu