Donanım ve Elektronik

DJI Mavic 3 Pro ile Üç Kamera Dönemi!

DJI Mavic 3 Pro drone üretiminde yeni bir seviyeye geçiş yapıyor.

DJI Mavic 3 Pro ile ilgili yeni gelişmeler… İşte detaylar!

Drone üretiminde yenilik ve gelişmelerin sık yaşandığı DJI, Mavic 3 sersine “Pro” ve “Pro Cine” modelleri ile devam edeceğini duyurdu. Üç kameralı yenilikçi sistemi sayesinde kullanıcılar için çarpıcı fotoğraf ve video deneyimleri sunacak olan DJI Mavic 3 Pro, gelecek ay piyasada yerini alacak. Yeni çıkacak Mavic 3 Pro modeli eski modelinde yer alan kamera sistemine (dört üçlük Hasselblad) ek olarak, daha hassas çerçeveleme için 70mm orta-tele ve 166mm zoom kameralarını içeren bir üçlü kamera sistemi sunacak.

DJI Mavic 3 Pro ile Üç Kamera Dönemi!

Mavic 3 Pro’nun Hasselblad kamerası, maksimum 5.1 K çözünürlükte 50 fps’ye kadar video çekebilirken, DCI 4K modunda ağır çekim 120 fps özelliği de bulunmakta. Yeni 3x kamerası ise 1/1.3″ CMOS sensör üzerinde 4K/60 video ve 48 megapiksel fotoğraf çekebilme imkanını kullanıcısına sunuyor. Bunun yanı sıra Mavic 3 Pro’nun tele kamerası, daha geniş f/3.4 diyafram açıklığı ve 4K/60fps video desteğiyle ufak bir dokunuşla yükselteme almış.

DJI Mavic 3 Pro

Bu cihazın ekstra kamera gücü kısmi bir pil performansı maliyeti ile gelmekte. Mavic Pro 3, standart Mavic 3’ün 46 dakikaya kıyasla maksimum 43 dakika uçuş süresi sağlayabiliyor. Fakat şunu eklemek gerekir ki bahsi geçen süre engel önleme teknolojisi aktif değilken ve video çekim yapılmadığı sürece geçerli. Ayrıca bu cihaz Wi-fi teknolojisi ile canlı yayın imkanı da kullanıcısına sunmakta. Mavic 3 Pro Cine versiyonu, Mavic 3 Pro ile hemen hemen aynı özelliklere sahip.

Mavic 3 Pro Cine modelini benzersiz yapan özelliğine değinmek gerekirse Apple ProRes kodlama (422 HQ, 422 ve 422 LT) desteği ve bu görüntüleri saklayabilmesi için 1 TB dahili depolama alanı sunmasıdır diyebiliriz. DJI Mavic 3 Pro, şu anda yurt dışında DJI’nın web sitesi ve diğer mağazalardan ön sipariş verilebiliyor. Ön siparişlerin teslim tarihi mayıs ayında gönderimlere başlanacaktır. Fiyatlarına bakmak isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

General Mobile GM 23!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu